Elektromobilność w służbie pracy – elektryczne modele FIAT Professional

Fiat E-Ducato

Kolejna odsłona największego pojazdu dostawczego z gamy Fiat Professional cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem od lat. Elektryczny Fiat e-Ducato jest dostępny jako furgon, a także jako kabina oraz kabina ze skrzynią fabryczną. E-Ducato furgon występuje w dwóch długościach (L3 i L4) i dwóch wysokościach nadwozia (H2 i H3). Napęd bezemisyjny gwarantuje zasięg na poziomie nawet 420 km. Akumulator posiada pojemność aż 110 kWh. Są to najlepsze parametry w tej klasie pojazdów. W celu jak najefektywniejszej jazdy, samochód posiada 3 tryby jazdy - Normal, ECO i Power, oraz daje możliwość optymalizacji zasięgu przy pomocy różnych poziomów hamowania rekuperacyjnego. DMC w zależności od wersji nadwozia waha się między 3,5 t a 4,25 t.

Fiat E-Scudo

Fiat E-Scudo oferuje idealne połączenie samochodu dostawczego, który bez problemów może poruszać się po ciasnych, miejskich ulicach oraz podziemnych garażach. Akumulator o pojemności 75 kWh oferuje zasięg na poziomie do 350 km. Wszystko to bez rezygnowania z pojemności do 6.6 m3 oraz przewożonych przedmiotów do 4m. Nowe E-Scudo oferuje ładowność do 1190 z kierowcą (75 kg) na pokładzie lub 1260 kg (bez kierowcy).

Fiat E-Doblo

Najmniejszy z gamy Fiat E-Doblo występuje w 3 nadwoziach: Van L1, Van Maxi L2 oraz Van 5-miejscowy. Samochód jest wyposażony w baterię o pojemności 50 kWh, która gwarantuje maksymalny zasięg na poziomie do 330 km w najnowszej odsłonie. Cennik rozpoczyna kwota 107 889 zł netto (jest to kwota w momencie uzyskania dotacji w programie „Mój Elektryk”). Warto zaznaczyć, że w elektrycznej wersji modelu przestrzeń ładunkowa nie jest mniejsza od tej w aucie z napędem spalinowym.