Jak wygląda wnętrze stworzone z dbałością o detal, szacunkiem do historii i miłością do natury?
Skandynawski styl, sterylny minimalizm i dębowe drewno odchodzą do lamusa.
Najlepszy widok na horyzont jest oczywiście w Trójmieście.
Solniczka koń, świecznik z kotem, filiżanka oko czy doniczka miś – to tylko niektóre z figlarnych form, jakie oferuje Matylda Ceramika, za którą stoi Agata Iwaszkiewicz.
Kamil Domachowski, założyciel i główny architekt trójmiejskiej pracowni IFAgroup, znalazł się na prestiżowej liście Europe 40 under 40
Jej odczuwanie wynika z pobudzenia układu nagrody. Hedoniści uważają ją za podstawową wartość. Jej doświadczanie bywa subiektywne i jest wynikiem złożonych procesów neurochemicznych. Przyjemność, bo o niej mowa, niejedno ma imię. Dlatego w tym odcinku piszemy i ilustrujemy o przyjemnościach.
Marka Sielava to wyjątkowa opowieść powstała z potrzeby serca, z pragnienia zachowania rodzinnych tradycji jubilerskich i miłości do Bałtyku.
Czy wnętrze może być jednocześnie ascetyczne i zmysłowe?
Międzynarodowe Targi Architektury KIAF, które po raz pierwszy odbyły się w Gdańsku, to coś więcej niż standardowe wydarzenie branżowe.
„Lepiej złamać obie nogi, niż miejscowe jeść pierogi” – pisała Wisława Szymborska. W słowie lepiej może zawarta być forma presji lub doza poczucia humoru, jeśli potraktujemy je śladem Noblistki.
W świecie, w którym design coraz częściej podporządkowuje się masowej produkcji i chwilowym trendom, ARK Ceramika stawia na coś zupełnie innego