Mateusz i Martyna, właściciele 70. metrowego mieszkania na osiedlu Talosi w Gdańsku, mieli odmienne pomysły na jego aranżację. Martyna zakochana w stylu skandynawskim, chciała mieszkanie w bielach i szarościach, natomiast Mateusz bardziej nowoczesne, ale ciepłe w odbiorze. Architekci postanowili połączyć wymagania inwestorów w jednym projekcie.

By uzyskać klimat skandynawskiego mieszkania ściany pomalowano na biały i jasnoszary kolor, zastosowano też dodatki charakterystyczne dla skandynawskiego wzornictwa. Chłodne skandynawskie wnętrze przełamano połączeniem ciepłego drewna dębowego oraz głębokiego koloru zielonego.

Po wejściu do mieszkania, pierwszym elementem, który przykuwa naszą uwagę jest duże, okrągłe lustro wykonane na zamówienie, z cienką dębową ramką i wstawką z zielonego matowego lakieru. Lustro sąsiaduje z wiszącymi lampkami Muuto E27 w dwóch kolorach: różowym i czarnym. 

Ciemnozielona ściana w korytarzu stanowi doskonałe tło dla ławeczki z tapicerowanymi poduchami oraz dębowych haczyków na ubrania. Po lewej stronie znajduje się wielofunkcyjny mebel stolarski łączący ze sobą trzy strefy funkcjonalne mieszkania. Zawiera w sobie nie tylko szafę ubraniową, ale także sprzęty kuchenne, jak lodówka oraz półkę na książki na konstrukcji stalowej.

Po środku strefy dziennej znajduje się duży, dębowy, rozkładany stół, którego górna płaszczyzna została wykończona odpornym na zarysowania i temperaturę ciemnozielonym laminatem. Przy stole znalazł się zestaw 4 drewnianych krzeseł firmy Paged Collection, a nad stołem dwie charakterystyczne, czarne lampy Muuto Ambit. 

Zabudowa kuchenna została zaprojektowana na jednej ścianie i wraz ze stołem tworzy kompozycję symetryczną. Po drugiej stronie pomieszczenia znajduje się przytulna i bardzo jasna strefa wypoczynkowa z szarą sofą marki Sofacompany, niebiesko zielonym dywanem Linie Design oraz stoliczkiem firmy Iker. Całości wystroju dopełniają proste, geometryczne grafiki w cienkich czarnych ramach oraz ceramiczne dodatki firmy Aoomi.

Łazienka jest znacznie chłodniejsza niż reszta mieszkania i ma mocno skandynawski charakter. Szafka wraz z lustrem tworzy najważniejszy element tego wnętrza. Na podłodze został ułożony klasyczny dywanik z nowoczesnych płytek vives, których wzór imituje pociągnięcia markera. Na ścianach zostały użyte małe formaty białych i czarnych płytek układane z przesunięciem, zakończone czarną listwą ozdobną.