Inwestor, młody prawnik mieszkający w domu szeregowym w Sopocie, postanowił przebudować nieużytkowe poddasze na swoją główną sypialnie. Na powierzchni 36 m2 powstało eleganckie i nowoczesne wnętrze, które zaskakuje przestronnością i funkcjonalnością. 

Przebudowa rozpoczęła się od zmiany geometrii dachu i powiększeniu lukarn, by przestrzeń wewnątrz nowej sypialni była jak największa. Projektanci wspólnie z inwestorem podjęli też decyzję o wyłożeniu wszystkich połaci od środka naturalnym drewnem. W ten sposób pojawił się główny pomysł na to wnętrze. Wszystkie skosy oraz podłoga zostały obłożone wielowarstwowymi olejowanymi deskami dębowymi w naturalnym kolorze. 

Do wnętrza dodano proste, nowoczesne meble w czarnych i szarych kolorach. W jednej z lukarn zaprojektowano kącik do czytania z wygodnym fotelem projektu Hansa J. Wegnera, piękną lampką stojącą firmy Zuiver i sąsiadującymi półkami na książki we wnęce pod skosem. 

Natomiast w drugiej lukarnie zaaranżowano kącik do pracy składający się z prostego fornirowanego biurka firmy Hay oraz fotela obrotowego projektu R&Ch Eames. Zgodnie z wytycznymi od inwestora część do pracy została wzbogacona o modułową sofę Carmo marki BoConcept. Obok sofy stoją stoliki Cartagena, również marki BoConcept. 

Ze względu na brak możliwości wykonania standardowej garderoby na wprost wejścia została zaprojektowana zabudowa stolarska na ubrania. W zabudowie, oprócz standardowych drążków i półek znalazło się również miejsce na wysuwane, wysokie lustro. Pomiędzy zabudowami zaprojektowano wnękę na tapicerowane, czarne łóżko firmy Desiree Divani. 

Po drugiej stronie pomieszczenia znajduje się klatka schodowa. By powiększyć optycznie powierzchnię poddasza postanowiono maksymalnie przeszklić ścianę oddzielającą klatkę oraz wykonać przeszklone przesuwne drzwi. Szkło oraz okucia ze stali szczotkowanej dodały wnętrzu nowoczesnego charakteru.

Całości dopełnia efektowne oświetlenie. Główne oświetlenie stanowią bezramkowe, czarne oprawy halogenowe Chors z możliwością regulacji snopu światła. Jednak największe wrażenie robią wiszące szklane kule firmy Penta w kolorze czarnym we wnęce nad łóżkiem oraz w kolorze różowego złota na klatce schodowej.