Ten 93. metrowy apartament w Gdyni został zaprojektowany dla młodego małżeństwa, które chciało nadać mu styl nowoczesny, elegancki o ciepłym i nastrojowym  klimacie. O te ostatnie dba m.in. oświetlenie. Jest ono podzielone na różne strefy, dzięki czemu można zmieniać klimat we wnętrzach. Można zapalać tylko oświetlenie ledowe tworząc nastrój lub, jeśli jest taka potrzeba, wnętrza można doświetlać mocniej.

We wnętrzach użyto kolory kawy z mlekiem, brązy i czernie z dodatkiem akcentów w kolorze miedzi w postaci lamp. Salon jest urządzony nowocześnie. Jest przestronny i otwarty na jadalnię i kuchnię. Klimat salonu ogrzewa nowoczesny w formie bio kominek. Jadalnię zdobi piękny stół wraz z krzesłami firmy Poltrona Frau. 

Salon powiększony jest optycznie o duży, przyległy taras z wypoczynkiem i pięknym widokiem na las. Między salonem a kuchnią w ładnie doświetlonym zakamarku znajduje się piękny fotel Poltrona Frau Archibald. To ikona światowego designu. Obok fotela na ścianie wiszą meble z frontami 3d. Meble zaprojektowane zostały przez Arte Dizain i wykonane na zamówienie przez stolarza.

Kuchnia jest niezwykle elegancka. Wykonana jest w kolorze kawy z mlekiem połączonej z czarnym połyskiem frontów z mdf-u. Dodatkowo zdobi ją czarny, polerowany granit, który znajduje się na blatach oraz wychodzi na ściany kuchni. Do całości pięknie pasuje czarny okap wolnowiszący w połysku nad wyspą. 

Sypialnia posiada kolory nawiązujące do całego mieszkania. Dzięki beżowej wykładzinie z długim włosem i pikowaniu na ścianie w kolorze kawy z mlekiem wnętrze jest niezwykle przytulne a jednocześnie eleganckie. Tutaj jak w pozostałej części mieszkania ozdobą są lampy Toma Dixona. Całość zdobią zasłony w kolorze morskim. Do nich kolorem nawiązują poduszki na łóżku. 

Łazienka jest wykonana w kolorach brązu i bieli zdobiona piękną złotą mozaiką. Mozaika jest szklana od zewnętrznej strony, co nadaje jej dodatkowej głębi. Dużą atrakcją w łazience jest zdjęcie nad wanną wydrukowane na szkle przedstawiające Marlin Monroe na basenie. Zdjęcie to jest mało znane, a bardo piękne i tajemnicze. 

 

Lampa podłogowa - BoConcept: Kuta
Lampy nad stołem - Tom Dixon, Copper Shade
Biokominek - Planica
Płytki w korytarzu i kuchni - Gardenia, Infinity
Podłoga drewniana - Mafi
Lampa wisząca w sypialni – Tom Dixon, Beat Stout Grey
Płytki w łazience - Caesar, Change
Złota mozaika w łazience - Opus, TM
Lampy wiszące w łazience - Tom Dixon, Void Mini

PROJEKT: Agnieszka Hajdas Obajtek/Arte Dizain

ZDJĘCIA: Tomek Stefunko