Dom pełen ikon designu

PROJEKT: AGNIESZKA HAJDAS-OBAJTEK

Tomasz Stefunko

Eleganckie i nowoczesne - takie jest wnętrze domu o powierzchni 300 m2, który znajduje się w Gdyni. Większość mebli we wnętrzach została zaprojektowana przez biuro Arte Dizain i wykonana przez stolarza na zamówienie, niemniej znakiem szczególnym wnętrza są ikony światowego designu. 

Na parterze domu znajduje się: kuchnia, toaleta, duży salon z wyodrębnioną jadalnią i czytelnią. Z pięknego dużego salonu znajduje się wyjście na zadbany ogród z basenem zewnętrznym. Salon jest przestronny w kolorach szarości, czerni i  beżu. Akcentem są soczyste, czerwone ikony designu, czyli fotel Imola marki BoConcept i sofa Ploum Ligne Roset. W czytelni zwraca uwagę wygodny fotel Archibald zaprojektowany przez słynnego Jeane Marie Massaud’a dla marki Poltrona Frau, natomiast przestrzeń w salonie rozświetla lampa Twiggy marki Foscarini. 

W jadalni na ścianie znajduje się kwiat w formie mozaiki malowany na ścianie przez malarza, otoczony czarną zabudową z mdf-u i podświetlony paskami ledowymi. Malarstwo to wspaniale koresponduje z lampami nad stołem. Kuchnia znajduje się w odrębnym wnętrzu i mieści stół do konsumpcji szybkich posiłków w gronie rodzinnym. 

Na pierwszym piętrze znajduje się gabinet, sypialnia z garderobą rodziców oraz dużą łazienką. Sypialnia jest wykonana w kolorach szarości i bieli. Akcentem jest kolor czarny. Sypialnia posiada oryginalne łóżko i oryginalną komodę z wysuwanym blatem. Całość bardzo nowoczesna. 

Łazienka posiada duże przeszklenia okienne na dwóch ścianach. Wanna wolnostojąca wykonana jest w naturalnym trawertynie szczotkowanym z czarnymi dodatkami. Na trzeciej kondygnacji znajdują się pokoje dzieci z wydzielonymi garderobami do każdego pokoju oraz łazienka.

 

Krzesła w kuchni – Vitra Eames DSR
Krzesła w jadalni – Midj Marilyn S-MT
Sofa w salonie - Formanowa
Sofa czerwona - Ligne Roset Ploum
Stolik kawowy - Poltrona Frau
Fotel czerwony – Bo Concept Imola
Fotel beżowy – Poltrona Frau, Archibald
Lampy techniczne - Aquaform i Labra
Lampa stojąca w salonie - Foscarini Twiggy
Lampy wiszące w kuchni - Luceplan Hope
Dodatki - BoConcept, Interrior Park
Krzesło w sypialni - Magis Chair One