Nowy Rok to nowe pozycje literackie. Tym razem stawiamy na samorozwój, dlatego przygotowaliśmy dla Was propozycję od wydawnictwa GWP oraz Smak Słowa. Również fani literatury pięknej nie mogą narzekać, ponieważ w zestawieniu znalazły się dwie soczyste powieści.

Każdy czasem się martwi. Jak pomóc dziecku radzić sobie ze zmartwieniami i zredukować stres

Autor: Lauren Mosback
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Jak przestać się zamartwiać i zacząć myśleć pozytywnie? Jak zmniejszyć stres oraz zbudować odporność na stresujące sytuacje? Jak zwiększyć pewność siebie? Na te pytania odpowiada wymieniona pozycja, skierowana do dorosłych, jednak przeznaczona dla dzieci. We współczesnym świecie, który bombarduje nas miliardem informacji, stres jest nieunikniony i pojawia się na każdym etapie życia. Autorka ma na to sposób, przedstawia 56 ćwiczeń opartych na terapii poznawczo-behawioralnej i uważności. Ich zadaniem jest pomóc poradzić sobie z emocjami. Skorzystają na tym nie tylko dzieci, również rodzice mogą się czegoś nauczyć.

Pokolenia. Prawdziwe różnice między pokoleniami X, Y, Z, baby boomersami i cichym pokoleniem oraz co one oznaczają dla przyszłości zachodniego świata

Autor: Jean M. Twenge
Wydawnictwo: Smak Słowa

Współcześnie bardzo często mówi się o różnych pokoleniach oraz różnicach, jakie między nimi występują. Ma to pomóc znaleźć wspólny język dla wszystkich ludzi, bez względu na wiek. Jednak każde pokolenie ma różne doświadczenia życiowe, a co za tym idzie – inaczej wyraża własne przekonania oraz ma inny sposób zachowań. Czym się wyróżniają X-y, Y-ki czy Z-tki? Na to pytanie odpowiada autor książki, próbując w przystępny sposób scharakteryzować przedstawicieli każdego typu.

Szkielet

Autor: Janusz Mika
Wydawnictwo: Oficynka

Prace budowlane na krakowskiej Krowodrzy przynoszą niespodziewane odkrycie. Budowlańcy znajdują ludzki szkielet. Kim jest znaleziony człowiek? Niewiele później dziennikarz śledczy Kornel Rączy natrafia na ciało zamordowanego mężczyzny w pobliskim parku. Co tutaj się wydarzyło? Bardzo szybko główny bohater natrafia na kilka śladów, które pozwalają połączyć oba zdarzenia. Na czym jednak polegają podobieństwa? Kto stoi za obiema śmierciami?

Huraganowy wiatr

Autor: Małgorzata Gorzyńska-Gościak
Wydawnictwo: Novae Res

W życiu trzydziestoletniej Anki brakuje szczęścia. Mimo że tkwi w związku, czuje, że stale jest samotna. Paweł jest prawnikiem, jednak pod maską człowieka pełnego sukcesów, mężczyzna skrywa bolesne wspomnienia, jakie nie dają mu spokojnie żyć. Jak potoczą się losy bohaterów? Co się z nimi stanie, gdy ich ścieżki się przetną? Czy oboje będą mogli sobie pomóc? W tej słodko-gorzkiej opowieści wszystko jest możliwe, zwłaszcza kiedy życie obraca się o 180 stopni.