Jak co roku w okresie Walentynek pojawia się problem, jak spędzić ten dzień. Niektórzy nie obchodzą tego święta i zostają w domu, inni wybierają miejscowe lokale, które organizują specjalne wieczory z myślą o zakochanych. Co warto wybrać? Która restauracja spełni największe oczekiwania? Przyglądamy się wybranym miejscom i sprawdzamy, co oferują swoim gościom na Walentynki.

Walentynki to międzynarodowe święto obchodzone 14 lutego w krajach Europy Zachodniej, Ameryce Południowej i Azji, jednak swoją genezę ma w USA, gdzie ten dzień to istne szaleństwo. Corocznie pojawią się w tym czasie słodkie serduszka, przytulaśne misie i inne gadżety dla okazania miłości drugiej połówce.

Mimo komercyjnego charakteru, który jest zarzucany przez przeciwników tego święta, warto pamiętać, że 14 lutego to dzień, w którym warto postawić na celebrację przyjaźni, bliskości i miłości. Jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest wizyta w restauracji, wszak podczas kulinarnych podróży można odkryć wiele miłosnych uniesień.

#Słodkie Akcenty w Gdańsku True Restaurant

True Restaurant to jedna z ciekawszych propozycji na Walentynki. Lokal, położony nad gdańską Motławą pośród zabudowań Wyspy Spichrzów, swoim urokiem uwiedzie nie tylko zakochanych. Zarówno w ten romantyczny wieczór, jak i w ciągu kolejnych dni, zdecydowanie trzeba skorzystać z menu restauracji, by uczcić ten wyjątkowy Dzień Zakochanych. W tym roku właściciele postawili tylko na delikatny akcent - zwieńczeniem nastrojowej kolacji ma być czekoladowa tarta.

A co warto wybrać na główne danie? Lokal specjalizuje się w podawaniu talerzy według metody turf and surf, czyli różnych połączeń produktów z owoców morza i wołowiny. Profesjonalna obsługa z pewnością poleci przekąski z ostryg, homara czy krewetki albo kalmary. Dla tych, którzy woleliby coś bardziej konkretnego – steki z polędwic, antrykot lub rostbef. Do tego koniecznie pairing z kieliszkiem szampana - tu warto zdać się na wykwalifikowanych pracowników, którzy z pewnością dobiorą odpowiedni trunek. Trzeba także wspomnieć, że wszystkie produkty są najwyższej jakości, wyselekcjonowane z całego świata.

#Menu Zakochanych w Sopocie White Marlin Sopot

Restauracja White Marlin zadowoli zakochane pary nie tylko niesamowitą kuchnią, ale także estetyką miejsca i bliskim sąsiedztwem morza, które obserwować można zza okien lokalu. Jak co roku, restauracja stawia na wypełnienie przestrzeni miłością za pomocą pięknych dekoracji. A co z menu? Zeszłoroczna karta walentynkowa stała się prawdziwym hitem wśród gości White Marlin, dlatego w tym roku szef kuchni wybrał na tę okazję nieco inne propozycje niż te, jakie znajdują się w codziennym menu.

Na Walentynki White Marlin przygotował specjalną ofertę, która wiąże się w wydatkiem 220 zł za parę. W skład menu wchodzi drink (na powitanie zakochanej pary!) oraz trzy dania z setu: przystawka, danie główne oraz deser. Dodatkowo, aby umilić czas, można pokusić się o koktajle walentynkowe. Warto jednak pamiętać, że te rarytasy są dostępne tylko przez trzy dni – od 13 do 15 lutego.

#Tradycyjna Forma Tłusta Kaczka w Gdyni

Tłusta Kaczka w Gdyni oferuje tradycyjną kuchnię polską, znaną z przepisów mamy czy babci. Jednak szef kuchni postanowił, że lubiane szeroko smaki podkręci do nowoczesnej i kreatywnej formy. Nie trzeba się jednak obawiać tego połączenia, będzie ono idealne na Dzień Zakochanych. Na Walentynki Tłusta Kaczka przygotowała dodatkową, specjalną wkładkę, która urozmaici codzienną kartę dań. Królują w niej takie potrawy jak: mus z wątróbek kaczych, szyjki rakowe, pieczona biodrówka jagnięca czy borowikowa. Warto także spojrzeć na estetyczne walory tej restauracji. Zachwycą one każdą parę, która stawia na surowe drewniane wykończenia, nadającego jednak wnętrzu ciepłego charakteru.