W grudniu czeka na Was moc ciepłych opowieści, nawiązujących do najlepszych gatunków romantycznych, utrzymanych w tonie przedświątecznych relacji z drugim człowiekiem. A to wszystko, jak zawsze, z Trójmiastem w tle.

Miłość pod skrzydłami Anioła

Autor: Dorota Milli
Wydawnictwo: Filia

W andrzejkowy wieczór cztery siostry, w tym dwie panny na wydaniu, sprawdzają wróżby, by dowiedzieć się, co w najbliższej przyszłości przyniesie im los. Od tego zaczyna się cała intryga Alberta, ojca dziewcząt, który nie może się pogodzić z wolnym stanem swoich córek. W przedświątecznym ferworze próbuje zabawić się w swata i zapoznać panny z kawalerami. Czy uda mu się sprawić, żeby jego córki się zakochały? Tego dowiecie się czytając tą romantyczną powieść, rozgrywającą się w zimowej odsłonie Gdańska.

Gwiazdki nad Massachusetts

Autor: Roma J. Fiszer
Wydawnictwo: Purple Book

Jerzy i Korynna to dwójka młodych ludzi, których okaleczył los. Oboje jednak znajdują ukojenie w swojej znajomości, zwłaszcza gdy między nimi zaczyna iskrzyć i pojawia się pierwsze zauroczenie. Pobyt w kaszubskiej chacie u przyjaciół kończy się wyjazdem pary do Krakowa. Ona wraca do siebie, a on rzuca wszystko i jedzie za ukochaną. Praca w szpitalu zostaje zamieniona na pracę w sanatorium w Rabce. Wszystko jednak się zmienia, gdy Korynna niespodziewanie pojawia się w Rabce u swojego ukochanego…

Noc na Alasce

Autor: Sylwia Kubik
Wydawnictwo: Harde

Daniela to kobieta, która wyzwań się nie boi. Wiele wydarzeń z przeszłości sprawia, że zaczyna ostrożnie podchodzić do wielu rzeczy, ale trauma daje jej także odwagę do tego, by odważniej sięgać po to, czego pragnie. A pragnie wyjazdu do Jukonu, a stamtąd ruszyć na Alaskę. Podczas jazdy wpada w wiele niespodzianek, a jedną z nich jest… Jack. Z tajemniczym drwalem, mieszkającym w leśnej głuszy, nawiązuje relacje…

Za zamkniętymi drzwiami

Autor: Nela Wenta
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza

Opowieść o zagubieniu, niemożności poradzenia sobie z traumą, nieustannym poszukiwaniu swojej tożsamości i pragnieniu zaznania odrobiny szczęścia. Te czynniki sprawiają, że jednostka powoli sięga dna. A wystarczyłoby zrozumienie, akceptacja, wzajemne wsparcie. Wystarczyłaby po prostu miłość, która posiada różne oblicza i która ma moc przezwyciężania wszelkich trudności – przełamywania barier na pierwszy rzut oka nie do pokonania.