Stoliki, stołki i ławy – to tylko kilka wyrobów, jakie można znaleźć w najnowszej kolekcji MR WOO od trójmiejskiej marki Witamina D Projekt, prowadzonej przez Gosię Knobloch i Igora Wiktorowicza. Produkty z tej linii charakteryzują się szlachetnymi materiałami oraz niewiarygodnym minimalizmem, a dodatkowo są bardzo ekologiczne, bo można włączyć je do zamkniętego obiegu gospodarki cyrkularnej.

Tym razem projektanci postawili na połączenia dwóch szlachetnych materiałów: litego drewna dębowego i melanżowej wełny. Meble wyrażają się niesamowitą prostotą oraz minimalizmem, ale jednocześnie mają możliwość personalizacji, dlatego każdy może samodzielnie zaprojektować wyjątkową, bo własną wersję MR WOO z dostępnych elementów. Możliwe jest miksowanie materiałowe, kolorystyczne, a także wprowadzenie podwójnego blatu.

Stoliki, stołki i ławki

Najważniejsze pytanie dotyczy, z czego składa się kolekcja? To proste w formie stoliki, stołki i ławki, które dobrze czują się w swoim towarzystwie, ale sprawdzają się również jako indywidualne elementy. Chętnie zamieszkają w salonach, sypialniach, holach domowych czy w przestrzeniach publicznych.

- Kolekcja otrzymała taki ludzki przedrostek, bo zawsze lubiliśmy personifikować nasze produkty, nadawać im ludzkie cechy. Spędzamy przecież z nimi mnóstwo czasu: od pomysłu, poprzez proces projektowy, wdrożeniowy, a potem czas sprzedażowy. Myślimy o naszych produktach trochę jak o członkach zespołu, których musimy posłać w świat – tłumaczą projektanci.

MR WOO powstaje dzięki współpracy z lokalnymi rzemieślnikami i wykonawcami. Również materiały, jakie są wykorzystywane do produkcji mebli, charakteryzują się wysoką jakością, dzięki temu produkty, które powstają mogą służyć przez lata. Dodatkowo para projektantów stara się ograniczać negatywny wpływ na środowisko. Bardzo prosta konstrukcja i łatwy demontaż elementów kolekcji pozwoli w 2023 roku udostępnić usługę renowacji, wprowadzając tym samym produkty do zamkniętego obiegu gospodarki cyrkularnej.

Kim są?

Gosia Konbloch i Igor Wiktorowicz rozpoczęli swoją współpracę w 2012 roku, kiedy jeszcze zawodowo związani byli z innymi firmami projektowymi. Spod ich rąk zaczęły wychodzić pierwsze prototypowe meble z litego drewna dębowego, które przeznaczone były do ogrodu. Wyłącznie dla nich i na ich potrzeby. Wieść o ich produktach szybko się roznosiła i tak pojawili się pierwsi klienci, a projektanci musieli zacząć tworzyć meble również do wnętrz.

Produkty Witaminy D charakteryzują się prostotą i nieszablonowością. to głównie ławy, stoliki kawowe, konsole, stoły oraz małe przedmioty użytkowe. W głównej mierze marka stawia na drewno dębowe, ale także inne materiały są używane. Oprócz wartości użytkowej mebli, ważna jest także ich estetyka. To produkty z artystycznym zacięciem.

- Znamy najnowsze trendy i bierzemy je pod uwagę, ale nigdy nie stawialiśmy ich na pierwszym miejscu. Robimy rzeczy ponadczasowe, w połowie użytkowe, a w połowie rzeźbiarskie. Być może w tym tkwi sekret. Te produkty nie są modne, więc z mody nie wychodzą – mówi Igor Wiktorowicz.