Za oknami wiosna, a wraz z nią świeży powiew zupełnie nowych pozycji literackich, tradycyjnie z trójmiejskim pierwiastkiem. Jedną z nich jest na pewno ekscytujący, wzruszający i niesamowicie autentyczny thrillerowy debiut Marcina Mellera. Nie zabraknie też przyjemnych i ożywczych ćwiczeń na szczęście oraz bajkowej propozycji dla najmłodszych. Miłej lektury!

Czerwona ziemia

Autor: Marcin Meller
Wydawnictwo: W.A.B.

Dwa pokolenia, które łączy praca w dziennikarstwie. Jest rok 1996 – Wiktor Tilszer wyrusza do Afryki, by tam podróżować i opisywać kontynent wzdłuż i wszerz. To dla niego piękna przygoda, która może skończyć się tragedią. 25 lat później w ślady Wiktora, już mocno uznanego reportażysty, idzie jego syn – Marcin. Dla niego również jest to wspaniałe doświadczenie, jednak spotyka te same trudności, z którymi borykał się jego ojciec. Aż ślad po nim przepada. Wiktor musi wyruszyć na poszukiwanie własnego dziecka, ale tropy, jakie udaje mu się znaleźć, prowadzą donikąd. W Afryce odzywają się także efekty wcześniejszych decyzji. Czy ojcu uda się uratować syna?

Cudowna kuracja. Jak stać się szczęśliwszym w 31 dni?

Autor: Ragnhild Bang Nes
Wydawnictwo: Smak Słowa

Szczęścia szuka każdy człowiek na Ziemi. Jednak nie jest to wcale takie proste we współczesnym świecie. Jeśli już się zdarza to pojawia się tak szybko, jak szybko znika. Norweżka Ragnhild Bang Nes opracowała specjalny program, który ma pomóc w odnalezieniu spokoju, radości, a w konsekwencji poprawie jakości życia. Książka składa się z 31 rozdziałów, przeznaczonych na każdy dzień w miesiącu. Zawiera ćwiczenia oraz wskazówki, jak polepszyć swoje życie i skorzystać z wiedzy, jaką dają naukowcy w tym temacie. Wszystkie części stanowią odrębne lekcje, które można wykonywać w dowolnej kolejności. To kto chce poćwiczyć się w szczęściu? Jego przecież nigdy za wiele!

Stworzeni dla losów szczęśliwych

Autor: Zygmunt Barczyk
Wydawnictwo: Novae Res

Do Polski przylatuje grupa przyjaciół, która w czasach PRL działała jako opozycja. Jednak porzucenie dawnego, zagranicznego życia nie wiąże się z turystyczną podróżą, ale z zamiarem zemsty na Oriencie. To lider, który prowadził ich podczas działań antysystemowych. Ma jedną rzecz na sumieniu – przyczynił się do śmierci brata jednego z głównych bohaterów, który teraz chce pomścić to zdarzenie. Mężczyznom udaje się porwać Orienta i przeprowadzić nad nim proces. Rozmowa ze zbrodniarzem wyłania z mroku fakty niedostępne wcześniej, a które rzucają nowe światło na śmierć Gładkiego. Jaka była prawda? I kto tak naprawdę jest tym złym?

Tajemnica studni babci Augusty

Autor: Bożena Kraczkowska
Wydawnictwo: Novae Res

Trójka przyjaciół: Marcysia, Marcel i Henio spędza wakacje na wsi Czajęcice. Czas mija niespiesznie, a zabawy jest co niemiara. Do momentu aż znajdują starą mapę, która prowadzi do tajemniczego tunelu. W ich wyobraźni tworzą się obrazy o wielkich bogactwach, jakie mogą znaleźć w jego wnętrzu. Ich ciekawość dodatkowo rozpala miejscowa legenda, że w Kolegiacie w pobliskiej miejscowości templariusze ukryli skarb. Postanawiają sprawdzić, co tak naprawdę kryje się za znaczkami na mapie. Bardzo szybko się rozczarowują, gdy okazuje się, że tunel ma początek w piwnicy Marcela, a kończy się w studni pradziadka Marcysi. Jednak to dopiero początek niespodzianek, jakie uruchamiają bohaterowie…