Ciepłe, dekoracyjne wnętrze, opracowane w wielu detalach - tak można określić dom, który powstał na krańcach Gdyni. Duże nasłonecznienie, drewno i otwarta przestrzeń w połączeniu z naturalną kolorystyką i dbałością o najmniejszy detal aranżacji, tworzy wnętrze, które wyróżnia się wyjątkową przytulnością. W projektowanej przestrzeni mieszkają trzy przesympatyczne osoby oraz małe stado zwierząt.

Przytulność na 240 m2 jest możliwa. Taki dom powstał na osiedlu zamkniętym w zacisznej okolicy na krańcach Gdyni. W projektowanej przestrzeni mieszkają trzy osoby - Mikołaj, Dominika i ich córka Paulina. Mikołaj to zawodowo pan dyrektor zarządzający własną firmą związaną z finansami, a hobbystycznie pasjonat kolarstwa. Dominika to także osoba pracująca na wysokim stanowisku zarządzającym, wciąż poszerzająca swoje kwalifikacje, studiująca dodatkowe kierunki. Ciepła, wiecznie uśmiechnięta, oddana i wyrozumiała mama, jeśli tylko czas jej na to pozwala to lubi gotować dla swojej rodziny. Natomiast trzynastoletnia Paulina to bardzo otwarta młoda dama, o zainteresowaniach jeździeckich. Od początku wiedziała jaką funkcję ma pełnić jej pokój i dała nam znać na co możemy sobie pozwolić projektowo. Dzięki jej otwartości, pokój jest dopasowany pod jej hobby, a jego koncepcja w uniwersalnej i stonowanej kolorystyce wystarczy dziewczynce na długie lata. Całą trójkę pasjonuje kolarstwo, które razem uprawiają w każdej możliwej chwili. Rodzinę uzupełnia małe stado zwierząt - dwa psy, dwa koty oraz świnki morskie.

Podział na strefy

Dom został podzielony na dwie kondygnacje - parter i piętro. Oba piętra zaprojektowane zostały w tej samej stylistyce, a podobny klimat utrzymany jest za pomocą powtórzenia materiału (np. drewna) oraz połączonej bazaltem, na wysokości dwóch kondygnacji, klatce schodowej. Równorzędnie jest to podział na strefę prywatną rodziców (piętro), wraz z ponad 20 metrowym salonem kąpielowym z sauną, prysznicem i wolnostojącą okrągłą wanną na podeście. Przestrzenie prywatne zdobią m.in. tapety od Wonderwall Studio oraz Cole & Son. Natomiast parter to strefa wspólna domowników oraz przestrzeń córki. Dużym wyzwaniem było odpowiednie zaplanowanie przeszkleń, tak aby wnętrze zyskało jak najwięcej prywatności, a jednocześnie było doskonale oświetlone światłem naturalnym.

Współpraca by zadowolić klientów nie należała do łatwych, w projekcie powstało około 10 projektów różnych klatek schodowych i kominka. Wnętrze łączy w sobie dużo dębowego drewna, beton, biel i oświetlenie ledowe, a klatkę schodową honorują wielkie płyty z bazaltu. Biel występuje w zabudowach stolarskich w kuchni oraz w holu dolnym. Celem przełamania, w środkowej części salonu postawiono sofę w głębokim kolorze granatu. Natomiast bohaterem części jadalnej jest wspomniany kominek. Dodatkowo pan domu to fan technologii i meloman. Z tego powodu dom został uzbrojony w gniazda satelitarne i świetny sprzęt audio, a jego gabinet wyciszony przy pomocy dekoracyjnych paneli korkowych. Do domu przynależy duży ogród, w pełni wykorzystywany przez czwórkę zwierząt (dwa psy, dwa koty). 

Meble dla pupili

Ważną częścią projektu było uwzględnienie obecności zwierząt w domu. Dlatego pracownia zaprojektowała autorski domek dla świnek morskich, a także wysoką półkę dla kociego relaksu wieńczącą ścianę TV w pokoju Pauliny. Na planie domu rozmieściliśmy również dużą ilość drapaków, legowisk i zabawek dla zwierząt, w sposób prawie niezauważalny. Dobrane akcesoria są designerskie i przyjemne dla oka! W kilku zabudowach stolarskich zostały uwzględnione też kuwety. Nie przepuszczają one zapachu do wnętrza szaf, a wejście dla zwierząt odbywa się poprzez klapę zewnętrzną. Zwracaliśmy uwagę na obecność kotów nawet przy wyborze tkanin do mebli tapicerowanych, takich jak sofy, fotele, czy obicia łóżek, stąd niełatwo kocim pazurkom wyjąć choć jedną nitkę!

Projektowy majstersztyk

Dom w Gdyni to inwestycja, którą mogę określić jako majstersztyk, który wyszedł z pod mojej kreatywnej ręki. Projektowaliśmy całość domu. Nieruchomość zastałam bez rozprowadzonych podstawowych instalacji, takich jak hydraulika, czy wentylacja oraz ogrzewania i planowanej rekuperacji. Wyjątkowo w naszym zakresie był także projekt garażu - ze względu na rowerowe hobby właścicieli oraz skłonności do majsterkowania pana domu, a także multi funkcyjne pomieszczenie pralni. Projekt zawierał zarówno koncepcję (wizualizacje 3D), projekt wykonawczy wnętrz, a także dobór dodatków. Całość pod względem projektowym zamknęliśmy w 6 miesiącach pracy. Możemy przyznać z ręką na sercu, że spełniliśmy oczekiwania każdego
domownika!