Catering dietetyczny LightBox – wiosenne postanowienia

Jeśli z Twoich planów noworocznych nic już nie zostało, teraz masz okazję to naprawić. W końcu wiosenne postanowienia mają podobno więcej sensu niż noworoczne. Gdy jest ciemno i zimno, trudno zmotywować się do działania. Dłuższe dni i więcej słońca zachęcają do zmian. Od czego zacząć? Oto porady dietetyka cateringu dietetycznego LightBox.

Rusz się

Od zawsze marzysz o tenisie, jeździe konnej, sportach walki albo tańcu, ale jakoś nigdy się nie udało? Nie zastanawiaj się, działaj – czas zrobić coś dla siebie! Wiosna to idealny moment na nowe wyzwania. Organizm szybciej się regeneruje, masz więcej energii i wszystko wydaje się prostsze. Nawet jeśli pójdziesz na trening późnym popołudniem, nie będziesz mieć wrażenia, że wracasz do domu w nocy, bo dni są coraz dłuższe. W perspektywie lato, więc warto popracować nad sylwetką i kondycją. Aktywnie spędzony wolny czas to najlepszy sposób, aby połączyć przyjemne z pożytecznym.

Ogranicz mięso, jedz więcej warzyw

Mięso zawiera wiele cennych składników, ale nie powinno dominować w diecie. W ramach zdrowego odżywiania warto jak najczęściej zamieniać mięso na inne źródła białka, takie jak ryby czy nasiona roślin strączkowych. Zaplanuj dwa dni w tygodniu, kiedy będziesz jeść ryby przygotowane na parze lub  w piekarniku, a jednego dnia postaraj się spożywać tylko produkty roślinne, np. owsiankę z owocami, zupy z grochu, fasoli czy ciecierzycy, warzywne kaszotto. Nie masz czasu na zakupy, wymyślanie przepisów, gotowanie? Wypróbuj dietę pudełkową LightBox – to wszystko zrobimy za Ciebie i dowieziemy pod drzwi.

Pamiętaj o codziennej porcji witamin

W zdrowej diecie nie może zabraknąć warzyw i owoców. Jeśli do tej pory rzadko gościły na Twoim stole, teraz jest najlepszy moment, by to zmienić. Dodawaj porcję warzyw lub owoców do każdego posiłku. Sięgaj po różne produkty – dzięki temu w Twojej diecie pojawi się większa różnorodność składników odżywczych. Raz dziennie wypij koktajl warzywno-owocowy lub zjedz dużą porcję sałatki z wykorzystaniem surowych warzyw. Co Cię czeka w nagrodę? Spadek wagi, lepsza praca przewodu pokarmowego i promienny wygląd!

Wyluzuj się i odpocznij

Śpisz za krótko, brakuje Ci czasu na przyjemności, przeżywasz stres związany z pracą i codziennymi problemami? Twój organizm uruchamia mechanizmy obronne, które prowadzą do spowolnienia przemiany materii. W pierwszej kolejności zadbaj więc o odpowiednią ilość snu. Po prostu kładź się wcześniej spać – przekonasz się, że warto. Będziesz sprawniej wykonywać codzienne obowiązki i zyskasz więcej czasu dla siebie. Spróbuj także wykorzystać metody relaksacyjne, aby zniwelować skutki stresu i chociaż przez kilka minut w ciągu dnia odciążyć umysł.

Pamiętaj, że każda pora jest dobra na zmiany. Wiosną może być Ci po prostu łatwiej się zmotywować – wykorzystaj to. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, catering dietetyczny LightBox przygotuje za Ciebie zdrowe i smaczne posiłki, a Ty zyskasz więcej czasu na realizację swoich planów.

Autor: Adriana Szulińska, dietetyk LightBox

https://www.lightbox.pl/

80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 186

tel. +48 513 513 661