Naturalne drewno, nowoczesny design, pomysłowe modele, bezpieczne konstrukcje - to priorytety twórców KNOCK KNOCK. Eko zabawa to DNA tej trójmiejskiej marki, i za to właśnie pokochali ją rodzice i ich pociechy. Przedmioty projektowane są z myślą o najmłodszych użytkownikach wedle filozofii fair trade. 

Monika Gradzik z Gdyni tworzy kreatywne przedmioty pomagające najmłodszym opowiadać niezwykłe historie podczas zabawy. Projekty Knock Knock pobudzają wrodzoną wyobraźnię dziecka i wprowadzają w konstrukcyjny świat dorosłych. Celem marki jest wywołanie pozytywnych emocji u maluchów, za pośrednictwem drewnianych zabawek
i mebelków. 

- Nazwa marki to dźwiękonaśladowcze słowo z języka angielskiego, które jest odpowiednikiem naszego polskiego „puk puk”. Nawiązuje do głównego budulca, z którego tworzymy nasze projekty. Pomysł na nazwę jest ściśle związany z moim zawodem. Jestem projektantem, po wzornictwie przemysłowym, a dokładnie mam dyplom ze snycerstwa.
Specjalizuję się w dziedzinie sztuki zdobniczej, rzeźbienia w drewnie. Chciałam, aby moja marka przemycała moje zainteresowania – mówi Monika Gradzik, założycielka i projektantka Knock Knock.

Materiały wykorzystywane do produkcji to sklejka i drewno, w tym najlepsze, lokalne gatunki - jesion, buk, dąb. Bardzo konsekwentnie jest realizowane ekologiczne i świadome podejście projektowe. Drewno sprowadzane jest od sprawdzonych dostawców, którzy posiadają certyfikaty FCS. Knock Knock to marka z misją, dla której bardzo ważna jest ekologia, świadome projektowanie, produkcja wg. zasad fair trade oraz wpływ jaki ta produkcja ma na środowisko naturalne. 

Misją Moniki Gradzik jest budowanie świadomości rodziców, że w zabawie i edukacji swoich dzieci warto zadbać o ich komfort, zdrowie i świadomość, że na świecie jest lepsza alternatywa dla plastikowych, chińskich zabawek. Jak twierdzi właścicielka, produkty Knock Knock mają ogromne znaczenie, bo akcesoria, z którymi dziecko dorasta mają znaczący wpływ na jego rozwój. 

Mebelki dla dzieci Knock Knock, mają prosty i nowoczesny design, idealnie komponują się również poza pokojem malucha. Projekty są pozbawione krzykliwych kolorów. Krzesełka i stoliczki są ciekawym i praktycznym uzupełnieniem wystroju wnętrza dla malucha i rodziców. 

- W okresie zbliżających się świąt Wielkanocy, naszym bestsellerem staje się domek dla lalek. Model drewnianej konstrukcji chatki jest w zamyśle stworzony pod uniwersalnego małego odbiorcę. Zainteresowaniem cieszą się nasze stoliczki z nadrukami oraz z rolką papieru. Stolik z arkuszem do malowania jest ulubieńcem małych artystów – dodaje Monika Gradzik. 

Każdy element prac projektowych i modelarskich wykonywany jest ręcznie w kameralnej pracowni w Gdyni. Mały warsztat o rodzinnym charakterze posiada zaplecze produkcyjne oraz możliwości prototypowania bez ograniczeń. Dzięki takim warunkom wprowadzanie zmian i poprawek jest niezwykle łatwe. Modyfikacje modeli i konstrukcji prowadzone są tak długo, aż efekt w pełni zadowoli najbardziej wymagających odbiorców. Produkty Knock Knock poddawane są różnorodnym testom bezpieczeństwa oraz trwałości. Przedpremierowo nowinki marki testowane są w Trójmiejskim przedszkolu. Grupa docelowych odbiorców poddaje mebelki prawdziwym, bezlitosnym egzaminom wytrzymałości.