Nowy Citroën ë-C4 nie przypomina dawnego hatchbacka. To w pełni elektryczny crossover, który na jednym ładowaniu ma pokonać do 350 km.
Model 208 oraz 2008 – te dwa miejskie auta stanowią elektryczną forpocztę Peugeota.
Ten niewielki samochód na rynku jest już od 12 lat, dzięki czemu można uznać go za jednego z pionierów elektrycznej rewolucji. I to udanej, o czym świadczy duża liczba sprzedanych egzemplarzy.
Renault Zoe obok Nissana Leaf to jeden z weteranów elektrycznej motoryzacji. W ciągu swojej blisko 10 letniej historii wielokrotnie zajmował pierwsze miejsce w Europie w liczbie sprzedanych egzemplarzy.
Trzy miejskie crossovery: E-Soul, E-Niro oraz EV6 - to aktualna oferta elektryków koreańskiej marki Kia.
Choć Porsche dość późno włączyło się w rywalizację na rynku samochodów elektrycznych to nadrobiło bardzo mocnym wejściem.
Już po raz drugi Gdańsk testował autonomiczny bus o napędzie elektrycznym. Tym razem na Cmentarzu Łostowickim. Samochód przewiózł 2017 pasażerów.
Prąd albo wodór – te dwa paliwa są brane są dzisiaj pod uwagę jeżeli chodzi o zasilanie komunikacji publicznej. Choć Gdańsk w tym roku zamówił już trzy elektryczne autobusy to rywalizacja nie jest jeszcze rozstrzygnięta.
Do znanego już od wielu lat fanom BMW miejskiego modelu i3 dołączyły trzy kolejne kolejne - sportowa limuzyna i4 oraz dwa SUV-y – iX3 oraz iX.
Mercedes-Benz lada moment rozpocznie pełną elektryfikację swojej gamy. Już w przyszłym roku liczba modeli elektrycznych zwiększy się do ośmiu.
Jednym z najważniejszych wyzwań są dzisiaj zasięgi elektryków. Dlatego koncerny coraz intensywniej szukają nowych rozwiązań, a samochody pokonują kolejne bariery kilometrów.
Jeszcze kilka lat temu w pełni elektrycznych, seryjnych samochodów można było policzyć na palcach jednej ręki.