Czarne jak smoła BMW 8 było gwiazdą premierowego pokazu w salonie Bawaria Motors Gdańsk. Samochód w wersji coupe prezentował się bardzo drapieżnie. W niedalekiej przyszłości pojawią się następne odmiany serii 8: kabriolet z miękkim dachem oraz wersja czterodrzwiowa.

Seria 8 ma być wskrzeszeniem legendarnej „ósemki” robiącej furorę na początku lat 90. Prawda jest jednak taka, że w gamie modelowe samochód ten zastępuje serię 6. Upgrade ma swoje zalety. Eleganckie coupe pozwoli zatopić się w luksusie, ale zagwarantuje również sportowe doznania - cyfra „8” odnosi się bowiem do sportowych modeli marki, Z8 oraz i8. Porsche deklaruje, że Seria 8 została opracowana równolegle z samochodem wyczynowym, biorącym udział w wyścigach wytrzymałościowych, M8 GTE. To zobowiązuje!

Pod maską modelu zaprezentowanego w Bawaria Motors znalazł się wysokoprężny, 6-cylindrowy silnik 3.0 o mocy 324 KM i 680 Nm. Dostępny jest też benzynowy motor V8 o pojemności 4,4 l, generujący 537 KM i 750 Nm. Silniki te powinny zadowolić najbardziej wymagających kierowców. BMW Na dodatek seria 8 oferuje tryby Sport i Sport+, w których bardziej dynamiczne jest nie tylko oddawanie mocy, ale także dźwięk silnika. 

Nowe BMW serii 8 Coupe wygląda spektakularnie. Rozciągnięte nadwozie, pokaźny rozstaw osi, długa maska, ogromne nerki z przodu, przetłoczenia linii bocznej i zgrabnie opadający tył — tak powinno wyglądać każde auto klasy gran turismo.