Przyznam, że trudno wyobrazić sobie świat bez internetu. Zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Jestem zwolenniczką korzystania z telefonu. Doceniam trud inżynierów z Apple, więc na moim iPhonie znajduje się mnóstwo aplikacji, komunikatorów i oczywiście skrzynka pocztowa

Z racji mojego zawodu najczęściej przeglądam Linkedin, który stanowi dla mnie jednocześnie portal społecznościowy pomagający w utrzymaniu relacji z kandydatami i klientami. To doskonałe źródło zawodowych newsów, ponieważ na Linkedinowej tablicy pojawiają się jedynie profesjonalne treści. Dzięki formule komunikatora pozwala otrzymywać wiadomości od osób, które szukają pracy oraz firm, gdy zależy im na pozyskaniu pracownika. 

Linkedin jest również narzędziem do zarządzania moją marką osobistą. Mam blisko 6 tysięcy kontaktów, więc działalność na tym portalu jest czasochłonna, ale też daje mi największą wartość dodaną, czyli potencjalnych klientów,  kandydatów i wiedzę o rynku pracy. Tu mam największe organiczne zasięgi – dzięki komentarzom i poleceniom moje posty docierają do kilkunastu tysięcy osób. 

Nie unikam Facebooka i od niedawna Instagrama. Jeżeli chodzi o mój personal brand, przyjęłam zasadę, że na Linkedinie publikuję tylko treści eksperckie, na Facebooku służbowe w luźniejszej odsłonie, a Instagram jest głównie prywatny. Na Instagramie jestem od niedawna i głównie dla rozrywki. Lubię oglądać ładne zdjęcia. Ze Snapchata nigdy nie korzystałam, ale nigdy nie mówię nigdy. 

Dzień zaczynam od wyłączenia budzika, sprawdzenia maili na outlooku, przejrzenia kalendarza i powiadomień na portalach społecznościowych i komunikatorach (messenger, whatsup, imessage). Potem uprawiam sport. W drodze na siłownię słucham Spotify. Aktualnie przygotowuję się do wejścia na Kilimandżaro, więc jeśli mam akurat trening na ruchomych schodach, jednocześnie piszę w notatniku lub nozbee co mam do zrobienia danego dnia, odpisuję na wiadomości, sprawdzam w brand24 co mówi się o mnie i mojej firmie lub robię zakupy przez internet

Po treningu zgrywam zapisy tętna z pulsometru na aplikację Garmin Connect. W drodze do biura słucham audiobooków z audioteki. Są sprzymierzeńcem w moich aktywnościach, najczęściej w samochodzie, czy podczas porannych przygotowań. Książki papierowe kojarzą mi się z relaksem, dlatego czytam je głownie w podróży lub przed snem. Pdf-y sporadycznie, uważam je za zdecydowanie mniej wygodne.

W podróży bardzo pomaga mi google maps, wallet, w którym mam wszystkie karty pokładowe i rezerwacje w hotelach, booking i skyscanner lub ryanair do wyszukiwania lotów i noclegów, pogoda i aparat fotograficzny. Oprócz tego firmowo i prywatnie aplikacje bankowe. Obecnie buduję też dom, więc inspiracji szukam na Pintereście

Interesuje mnie zdrowy styl życia. Bliski jest mi sport, odżywianie i psychologia, więc chętnie obserwuję fanpage o tej tematyce. Xtrainer.pl, Little Hungry Lady, Doktor Ania i Food Pharmacy. Z zakresu psychologii zaglądam do Mateusza Grzesiaka, a biznesowo do Małej Wielkiej Firmy. Unikam portali, które szukają sensacji i manipulują prawdą Na You Tube bardzo lubię przeglądać speeche motywacyjne oraz nagrania z TED’a

Czasem sprawdzam jak prawidłowo wykonać jakieś ćwiczenia. Zdarza się, że czytam opinie na forach, ale zdaję sobie sprawę, że wiele z nich jest generowanych przez firmy. Sama opinii nie udzielam. Jeżeli jestem z czegoś bardzo zadowolona, piszę o tym bezinteresownie na moim Facebooku. Jeśli jestem niezadowolona, daję szczery feedback dostawcy. Nie wypowiadam się na tematy kontrowersyjne, ponieważ bardzo świadomie podchodzę do mojego wizerunku i wiem, że nic co się pojawia w internecie nie ginie.

NATALIA BOGDAN

Założycielka, właścicielka i prezes zarządu międzynarodowej agencji rekrutacyjnej Jobhouse. Absolwentka Zarządzania Zasobami Ludzkimi i Prawa Pracy na Uniwersytecie Gdańskim oraz Human Resources Management w prestiżowym Instituto Politecnico do Porto. Ekspert rynku pracy. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. Zdobywczyni nagrody publiczności w konkursie Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku 2016. Pasjonatka zdrowego stylu życia – ukończyła kilkanaście maratonów, półmaratonów i triathlonów, obecnie przygotowuje się do wyprawy na Kilimandżaro.