14 października 2017 r. o godzinie 18:00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku ponownie zabrzmią Głosy dla Hospicjów. Tego wieczoru jego gwiazdy, Magda Umer, Piotr Machalica i Grzegorz Małecki, wykonają najbardziej znane piosenki Kabaretu Starszych Panów. Piosenki Przybory i Wasowskiego - finezyjne, inteligentne, dowcipne, wiecznie aktualne, zachwycające kolejne pokolenia.
Październikowy koncert oparty zostanie na programie "Zimy żal" z 1989 roku. Wykonawcom będzie towarzyszył zespół w składzie: Wojciech Borkowski - piano, Adam Cegielski - bas oraz Czesław Mały Bartkowski - perkusja.
Magda Umer tak wspomina popularność utworów Kabaretu: - Kiedy miałam dziewięć lat, moja sąsiadka, pani Rena, kupiła telewizor. Co to było za wydarzenie! Wszyscy schodzili się do niej na "Kabaret Starszych Panów" i byli, chociaż tego wieczora, szczęśliwsi. Dopóki będę widziała, słyszała i miała siły, to będę starała się przekazać młodszym to, co uważam za najbardziej wartościowe w dziedzinie kultury – mów Magda Umer.
Głosy dla Hospicjów to cykl koncertów organizowanych przez hospicja w całej Polsce z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Od 14 lat rozpoczynają one kampanię Fundacji Hospicyjnej: "Hospicjum to też Życie", podejmującą różne aspekty opieki nad osobami u kresu życia.
Fundacja Hospicyjna prowadzi największe Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych na Pomorzu, nazwane imieniem ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC - jego założyciela, a także inicjatora ruchu hospicyjnego w Polsce. Rocznie udziela wsparcia około 1000 chorym. Pomoc kieruje także do rodzin i bliskich pacjentów - zarówno w okresie choroby, jak i w żałobie.
Z myślą o osieroconych dzieciach rozwija program "Tumbo Pomaga". Od zeszłego roku, wraz z hospicjami z całej Polski, fundacja chce zwrócić uwagę na rolę opiekunów rodzinnych, czyli osób samodzielnie opiekujących się swoimi bliskimi (zarówno dziećmi i jak i dorosłymi) w domach. Hasło kampanii, którą otwiera artystyczne wydarzenie na Ołowiance, brzmi: "Opiekun rodzinny - nie musi być sam".