„Ósmy cud świata” to najnowsza powieść Magdaleny Witkiewicz, trójmiejskiej pisarki, autorki wielu bestsellerów, nazywanej specjalistką od szczęśliwych zakończeń. Książka inspirowana podróżą autorski do Wietnamu opowiada o singielce poszukującej najważniejszych wartości w życiu. W tle malownicza zatoka Ha Long i tętniące życiem Hanoi.

Czy historia sprzed lat, usłyszana przypadkowo na drugim krańcu świata, może wpłynąć na nasze losy? Kilka romantycznych chwil, przeżytych w czasie urlopu w Azji, budzi w Annie, trzydziestokilkuletniej singielce, dawno uśpione uczucia. Kobieta podejmuje decyzję, która na zawsze może zaważyć na życiu kilku osób.

Jednak szczęście, będące pozornie w zasięgu jej ręki, rozsypuje się nagle niczym domek z kart. Ósmy cud świata to opowieść o tym, że czasami trzeba zbłądzić w ciemnym lesie, by wreszcie znaleźć się na rozświetlonej polanie. A pierwszy promień słońca można niekiedy znaleźć ukryty w niepozornej, maleńkiej kopercie, zamkniętej w morskiej muszli przywiezionej z wakacji.