Poranek z kawą i wieczór z lampką szampana. Chwila relaksu z książką przeplatana radosnym szczebiotem bawiących się dzieci. Taras jest miejscem szczególnym, enklawą spokoju, ale też sercem życia towarzyskiego. I co najważniejsze, świetnie sprawdza się nie tylko latem.

Dla wielu z nas decyzja o wymarzonym domu jest podyktowana widokiem, jaki rozpościera się, gdy staniemy na tarasie. To właśnie tu ładujemy baterie, uciekamy od trudu codzienności i gościmy przyjaciół. Przywiązujemy dużą wagę do wyglądu, jak i funkcjonalności miejsca, którego rola wydaje się być nieoceniona. Zaprojektowany, aby cieszyć oko i spełniać swoje funkcje, niezależnie od pory roku. 

Choć wyda się to zaskakujące, sezon tarasowy to nie tylko lato. Dzięki zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom, podpartym oczekiwanym designem, miejsce sprawdza się doskonale dla trzech pór roku. 

- Coraz popularniejsze jest wydłużanie sezonu tarasowego, co umożliwia nam nowoczesna zabudowa typu pergola. Dzięki niej możemy spędzać czas na tarasie również podczas dni chłodniejszych, a nawet deszczowych. Również meble tarasowe wytwarzane są z materiałów przystosowanych do użytkowania na zewnątrz, w każdych warunkach atmosferycznych. Bez szwanku mogą stać cały rok na zewnątrz w deszczu, śniegu i na pełnym słońcu. Takim materiałem jest na przykład technorattan – mówi Paweł Romanowski, właściciel firmy Kontraktor oraz showroomu Taras Factory w Gdyni.

W jaki sposób można urządzić taras by był funkcjonalny i estetyczny? Jeśli chodzi o funkcjonalność, to warto zastanowić się nad rozwiązaniami, które umożliwią korzystanie
z niego w każdych warunkach. W zbyt gorące dni zapewnić sobie osłonę przed słońcem, natomiast w deszczowe choć kawałek zadaszenia. 

Przed słońcem chronią markizy, które dostępne są w kilku modelach, różniąc się standardem wykończenia i dodatkowymi opcjami. W połączeniu z oświetleniem stworzą wymarzony klimat, a gdy dodamy do tego promienniki ciepła to stworzymy miejsce przyjazne domownikom niezależnie od pogody. 

Doświadczeni specjaliści z Taras Factory są pewni, że tak jak o gustach się nie dyskutuje, to diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego proponowane aranżacje to przede wszystkim doskonała jakość materiałów i wykonania, co w praktyce daje gwarancję na lata. W Taras Factory znajdziecie przede wszystkim szeroki wybór desek tarasowych, elewacyjnych, ogrodzeniowych, zadaszeń oraz luksusowych mebli ogrodowych. To, plus spełniona w każdym detalu wizja zamawiającego pozwalają stworzyć miejsce, w którym relaks i wytchnienie nabierają tak oczekiwanego wymiaru.