Zdrowy, mocny i długi sen jest podstawą prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Regeneracja i odpoczynek to składowe zdrowia psychicznego i fizycznego. Sposób w jaki wypoczywamy ma ogromne znaczenie. Przekłada się na samopoczucie, formę i chęci do działania. Zatem, wskakujemy do łóżka i dbajmy o zdrowie.

Podstawą zdrowego snu jest materac, który sprawi, że ziarnko grochu uciskające księżniczkę faktycznie stanie się bajką. Zakupy zacznijmy od wyboru odpowiedniego stelaża ponieważ to on będzie kręgosłupem dla naszego materaca. Jego rola sprowadza się do podtrzymania materaca i nie powinien wpływać na jego właściwości. Jednym słowem: stelaż powinien być niewidzialny i niesłyszalny.

MATERAC SPERSONALIZOWANY

Decyzja, który materac wynika z indywidualnych preferencji. Jest istotnym warunkiem w profilaktyce schorzeń kręgosłupa, więc podstawowe kryteria to z pewnością wsparcie pleców i poczucie wygody. Tylko dobrze dobrany pozwoli na całkowite rozluźnienie mięśni i pełny odpoczynek całego ciała. Odpowiednio dobrany materac powinien zapewnić kręgosłupowi anatomiczną pozycję podczas snu - linię poziomą, kiedy leżymy na boku oraz kształt litery S, kiedy śpimy na wznak. 

- To na czym się kładziemy ma nam zagwarantować głęboki sen, komfortowy wypoczynek i co najważniejsze, stanowić dla naszego ciała odpowiednie podparcie, a w jego efekcie stać się czynnikiem budującym naszą chęć do działania na kolejne dni – wyjaśnia istotę sprawy Anna Kurowska z Salonu Snu Hever. 

TECHNOLOGIA W SŁUŻBIE ZDROWIA

Materac powinien być dostosowany również do wzrostu oraz masy ciała. Sygnałami, które mogą świadczyć o tym, że nasz kręgosłup nie jest prawidłowo ułożony mogą być zaburzenia snu, bóle pleców i krzyża, bóle głowy, bóle karku i barków, a także zaburzenia ukrwienia. 

- Świat zaskakuje nas coraz to ciekawszymi nowinkami. Mamy na przykład termoregulacyjne piany, pokrowce jonizujące czy też odmładzające nasz organizm, elektrycznie regulowane stelaże, a wszystko to właśnie z myślą o nas i naszym komforcie. Potraktujmy jednak swoje własne potrzeby jako priorytet – radzi Anna Kurowska.

WYPOŻYCZ I WYPRÓBUJ

Ciekawym rozwiązaniem jest propozycja showroomów, które bardzo często wypożyczają z ekspozycji model po to, aby klient mógł go sprawdzić w domu.

- Podobnie jak z przymiarką odzieży - należy sprawdzić czy jest nam absolutnie wygodnie. Zakup najważniejszego w domu mebla winien być przemyślany. Tym bardziej, jeśli łóżko ma nam służyć przez wiele lat. Im lepsza noc tym lepszy dzień! Zdrowy sen jest nam niezbędny, abyśmy wypoczęci stawiali czoła wyzwaniom nowego dnia -– tłumaczy Łukasz Radomski z Hästens Concept Store Sopot.

Łóżka Hästens to efekt setek godzin pracy oraz licznych badań i żmudnych testów. To perfekcyjna praca rzemieślników, którzy potrafią w doskonały sposób wykorzystać potencjał naturalnych materiałów. Tworząc łóżko używają wolno rosnącej sosny z północy Szwecji. Wytrzymałego i antystatycznego lnu. Miękkiej ręcznie układanej bawełny. Oddychającej i regulującej temperaturę wełny. Naturalnie sprężystego i przewiewnego końskiego włosia. 

NIE TYLKO ŁÓŻKO

Chcąc cieszyć się zdrowym snem, pomyślmy co sprawi, że sypialnia stanie się idealnym miejscem wypoczynku. Zacznijmy od ograniczenia rozpraszających bodźców takich jak zapachy, dźwięki i kolory. Zasłony, narzuty czy poduszki powinny ocieplać wnętrze dając poczucie przytulności. Istotne jest oświetlenie – odpowiednio rozproszone. Zdrowy sen odbywa się w całkowitym zaciemnieniu i sprzyjającej temperaturze dlatego zadbajmy o to w naszym prywatnym azylu będącym ostoją intymności.