Każdy, kto choć raz w życiu stanął przed koniecznością urządzenia lub remontu mieszkania, wie jak wiele stresu się z tym wiąże i ile potrzeba na to czasu. Zaprojektowanie wnętrza, wybór mebli, zakup materiałów budowlanych, transport, zmagania z ekipą remontową, sprzątanie po remoncie – wszystko to potrafi skutecznie zabić radość z nowego mieszkania. O tym jak uniknąć tego typu zmartwień, opowiada Adrian Sarul, właściciel firmy Baltic Interiors, zajmującej się kompleksową aranżacją i wykończeniem wnętrz. 

Kupiłem mieszkanie, ale perspektywa jego aranżacji, koordynowanie całego procesu mnie przeraża. Co mogę zrobić?

Może Pan pozbyć się tych zmartwień i zlecić cały proces zaprojektowania wnętrza i jego aranżacji specjalistycznej firmie, takiej jak np. Baltic Interiors. Realizujemy inwestycje mieszkaniowe na każdym ich etapie. Nasza propozycja to kilka starannie opracowanych pakietów dostosowanych do potrzeb klienta. Pakiety różnią się zakresem usług oraz jakością użytych materiałów. Zalety to oszczędność czasu, wysoka jakość realizowanej usługi, terminowość, dobra cena w relacji do jakości. 

Jak taki proces wygląda w praktyce?

Ma Pan dom, mieszkanie, apartament. Nowy w stanie deweloperskim lub do remontu. Spotyka się Pan z naszym architektem, omawiacie różne pomysły na aranżację wnętrza, rodzą się pomysły na konkretne meble, dodatki, podłogi, ściany, itp. Tę wizję my przetwarzamy na konkretne wizualizacje. Na koniec procesu projektowego omawiamy kompleksową wycenę i ustalamy zakres prac. Po ich akceptacji, przekazuje nam Pan klucze, a my przystępujemy do realizacji, czyli prac remontowych, zakupu mebli, materiałów. Wybieramy, zamawiamy, dostarczamy wszystkie materiały potrzebne do wykończenia mieszkania. Wykańczamy, na koniec wyposażamy i sprzątamy. Klient może się wprowadzać. 

Wszystko w ramach wybranego przeze mnie pakietu? Przecież remont zawsze jest pełen niespodzianek, a koszty potrafią rosnąć w sposób nieprzewidziany?

Pakiety są tak skonstruowane, że o żadnych przykrych niespodziankach nie może być mowy. Całość procesu inwestycyjnego opieramy na rzetelnym planie finansowym, a prace wykończeniowe są skoordynowane w harmonogramie. Bazując na naszym doświadczeniu unika Pan kosztownych błędów. Dobra organizacja pracy pozwala zaoszczędzisz czas, ten z kolei przekłada się na zaoszczędzone pieniądze. Oczywiście, realizacja inwestycji odbywa się na podstawie wybranego pakietu, ale jeśli ma Pan inne oczekiwania wychodzące poza te ramy, to za każdym razem, bazując na naszym doświadczeniu, znajomości rynku, jesteśmy w stanie sprostać Pana oczekiwaniom i zaproponować indywidualne rozwiązania. 

Wróćmy na moment do początku. Wszystko zaczyna się od projektu...

Tak, ale zanim powstanie projekt, musimy poznać oczekiwania klienta. Ważne są takie informacje, jak styl życia, liczba domowników, ulubione kolory, to czy klient lepiej czuje się wśród mebli w stylu klasycznym, czy może bardziej przemawia do niego styl skandynawski lub inny. W naszych projektach staramy się dostosowywać wnętrza do potrzeb, ulokować maksimum funkcji na minimum przestrzeni, dobrać ciekawe elementy wykończenia, mebli, tkanin, dodatków w oparciu o aktualną ofertę producentów. Warto nam zaufać, bo każdy przecież chce mieszkać nie tylko wygodnie i komfortowo, ale też funkcjonalnie. Nasi architekci sprawią, że wszystkie przestrzenie będą maksymalnie wykorzystane, tak aby nie było wrażenia chaosu i bałaganu. Ciężko osiągnąć taki efekt samemu projektując układ mieszkania.

Jakie gwarancje otrzymuje inwestor na usługi Baltic Interiors?

Przede wszystkim podpisujemy umowę, w której zastrzegamy termin zakończenia prac. Realizujemy inwestycje w założonym czasie, wyznaczając terminy odbiorów częściowych, a za cały proces odpowiada dedykowany koordynator techniczny. Spokojnie można zatem planować termin przeprowadzki bez obaw o opóźnienia prac. Ponadto dajemy dwuletnią gwarancję na wszystkie prace. 

Każdy remont wiąże się również z obawami o fachowość ekipy, wszak najlepsi rzemieślnicy i robotnicy wyjechali za granicę. 

Fakt, emigracja zarobkowa wymiotła z polskiego rynku wielu dobrych specjalistów, ale wielu z nich zarobiło pieniądze i wróciło, a i w Polsce już teraz można zarobić godziwe pieniądze. Od początku naszej działalności pracujemy ze sprawdzonymi partnerami i wykonawcami. Są wśród nich dyplomowani architekci, stali dostawcy i sprawdzeni wykonawcy, tacy jak stolarze, elektrycy, hydraulicy, eksperci od drzwi, podłóg, glazury, montażu mebli i wielu innych. Stawiamy na sprawdzonych wykonawców, tu nie miejsca na eksperymenty.

Jak długo firma Baltic Interiors jest na rynku?

Działamy od 9 lat. Posiadamy certyfikaty Rzetelna Firma, Laur Wiarygodności, Firma Wiarygodna Finansowo, jesteśmy laureatami nagrody Rzetelny Kontrahent. Mamy wiele zrealizowanych inwestycji. Specjalizujemy się nie tylko w aranżacji i wykańczaniu nowych mieszkań i domów. Jedna z naszych specjalizacji to również dostosowanie mieszkań w starych kamienicach do stanu deweloperskiego. Kładziemy w nich nowe instalacje elektryczne, hydrauliczne, przestawiamy ściany, robimy podciągi. Rewitalizujemy również stare domy, zajmujemy się też całym procesem uzyskiwania pozwoleń w urzędach i współpracą z konserwatorem zabytków, co zawsze jest bardzo czasochłonne. Reasumując, Baltic Interiors to rzetelny, doświadczony partner, z którym szybko, bezpiecznie, bez niespodzianek pokonasz drogę od kupna lokalu do zamieszkania w pięknie wykończonym wnętrzu.