Kilkadziesiąt osób, Zatoka Gdańska, Sopot, wszechogarniające słońce i pomyślne wiatry – to bilans pierwszych, historycznych regat Sopot Wave Regatta, zorganizowanych przez redakcje Magazynu Prestiż i Magazynu W Ślizgu! we współpracy z GSC Yachting. Historyczne, bo pierwsze zwycięstwo odniosła załoga Thalgo Poland.

Sopot Wave już na stałe wpisał się w kalendarz wiosenno-letnich wydarzeń lifestylowych w Trójmieście. Ta edycja jednak zaznaczyła swoją obecność w świecie żeglarskim jeszcze mocniejszym akcentem niż zwykle. Tym razem współpraca magazynów W Ślizgu! oraz Prestiż z GSC Yachting przyniosła efekt w postaci Sopot Wave Regatta – pierwszych, autorskich regat zorganizowanych specjalnie dla klientów i partnerów magazynów.  

O trofeum Sopot Wave Regatta rywalizowały załogi pod banderą: Centrum Medyczne dr Kubik i BrainPlus, Mediafocus, Thalgo Poland, Energa SA oraz gościnnie, poza konkurencją dwie załogi Yacht Club Sopot, w tym jedna przygotowująca się do startu w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej. Rywalizacja była zacięta i pełna emocji. Na Zatoce Gdańskiej panowały idealne warunki wietrzne, 8-12 węzłów. Przez kilka godzin uczestnicy wyścigów walczyli z wiatrem, sprzętem i własnymi słabościami. Łącznie rozegrano pięć wyścigów. 

Bezkonkurencyjna okazała się drużyna Thalgo Poland, jedyna załoga złożona z samych kobiet, która wykazała ogromną wolę walki aż do ostatniego wyścigu. To właśnie im przypadło w udziale pierwsze miejsce w Sopot Wave Regatta.

- Jesteśmy bardzo zadowolone z udziału w Sopot Wave Regatta. Jako jedynej w całości żeńskiej załodze, pomimo wyrównanej rywalizacji, udało nam się zdobyć zaszczytne pierwsze miejsce. Szczególne podziękowania należą się naszemu sternikowi, Jakubowi Marcinkowskiemu, który dołożył wszelkich starań, aby nas odpowiednio przeszkolić i zmotywować. Tym zwycięstwem udowodniłyśmy, że team Thalgo Poland kocha wyzwania i jest niekwestionowanym liderem – podsumowuje Agnieszka Maj, koordynator ds. marketingu Thalgo Poland.

Drugie miejsce zajęła drużyna Energa Invest, a podium zamknęła załoga Centrum Medyczne dr Kubik i BrainPlus, a całości dopełnił team Mediafocus. Rozdanie nagród odbyło się na imprezie Sopot Wave w hotelu Sheraton. 

- Pierwsze Sopot Wave Regatta przeszło do historii. Po raz kolejny udowodniliśmy, że połączenie świata sportu i biznesu to doskonałe rozwiązanie, które znakomicie buduje relacje, zarówno żeglarskie, partnerskie jak i zespołowe – podkreśla Rafał Sawicki z GSC Yachting.