Blisko 700 osób bawiło się na piątej edycji Sopot Wave, imprezie z okazji powitania sezonu żeglarskiego organizowanej przez wydawców magazynów Prestiż i W Ślizgu!. Tym razem w salach sopockiego hotelu Sheraton z pięknym widokiem na molo. Sopot Wave patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Choć impreza zaczynała się o 19.00,. to już przed siódmą hol zapełnił się gośćmi. Główna część imprezy odbywała się dwupoziomowej sali Marco Polo, z biegnącą wokół antresolą i tarasem widokowym. Do dyspozycji gości była także sala z widokiem na molo oraz foyer. Tam swoje stoiska umieścili partnerzy imprezy: Citi Bank Handlowy, deweloper NDI i Ramatuelle, producent sportowej odzieży męskiej, głownie kąpielowej. 

Można było też podziwiać pojazdy AC Motors: najnowszy skuter wodny Yamaha i motocykl Ducati, a także najnowsze modele Mazdy, wystawione przez dealera BMG Goworowski. Goście, witani kieliszkiem doskonałego Prosecco Mionetto przechadzali się po salach zapoznając się z ofertą partnerów SW. 

BLASK SUKCESU

Punktualnie o 19.30 prowadzący imprezę aktor Tomasz Podsiadły rozpoczął imprezę. Wraz z nim na scenie zjawili się organizatorzy: Michał Stankiewicz i Jakub Jakubowski.

- Dzisiaj czeka nas wieczór pełen emocji i przede wszystkim dobrej zabawy. Cieszę się niezmiernie, że tak licznie zaszczycili Państwo swoją obecnością naszą imprezę, tym bardziej, że jest to przecież koniec bardzo długiej majówki. Wśród gości widzę mnóstwo znajomych twarzy, naszych przyjaciół, klientów, partnerów biznesowych, tym bardziej jest mi miło poinformować, że wydawany w Trójmieście od ponad 7 lat Prestiż, wygrał właśnie ranking opiniotwórczego magazynu Press na najlepsze regionalne czasopismo lifestylowe w Polsce. Ten sukces zawdzięczamy również Wam, Waszemu zaufaniu do nas - mówił Jakub Jakubowski. 

ŻEGLARSKI KLIMAT

- To już piąta edycja SW, ale trzeci sezon żeglarski z rzędu – podkreślał Michał Stankiewicz. - Cieszymy się, że pogoda nam dopisała, po miesiącu zimna i deszczu, mamy słońce. To szczególnie ucieszyło z pewnością załogi startujące w Sopot Wave Regatta. To nasze pierwsze regaty towarzyszące tej imprezie. 

Michał Stankiewicz przypomniał, że choć sezon witany jest wiosną, a żegnany jesienią, to zawodowi żeglarze trenują prawie cały rok. 

- Zawodnicy pływający na katamaranach w sopockim UKS Navigo, potrafią zejść na wodę w lutym, podobnie jak kajciarze z nowo powołanej sekcji kitesurfingu SKŻ. Zimą pływają także nasi surferzy, bo na Bałtku wtedy jest najlepsza fala – opowiadał Stankiewicz.

MODA I REGATY

Sopot Wave, choć odbywa się z okazji początku sezonu żeglarskiego to jest wydarzeniem przede wszystkim lifestylowym. Tak więc głównym punktem programu były pokazy mody w reżyserii Michała Starosta. Na wybiegu można było więc zobaczyć najnowsze kolekcje marek Marella, Patrizia Pepe, Guess i Marciano Guess. 

Na wybiegu swoje stroje pokazał także Michał Starost, trójmiejski projektant. Tym razem z kolekcji „Niezapominajka”. Pokazy mody zwieńczyły dwie marki – Helly Hensen, znana i niezwykle ceniona przez żeglarzy norweska marka i Optical Christex, sieć trójmiejskich salonów optycznych z luksusowymi i rzadkimi na polskim rynku markami. 

PARTNERZY

Nie zabrało innych atrakcji. Panie (a także panowie) mogli podziwiać efekty pracy Moniki Zbrzeźnej, profesjonalnej wizażystki gwiazd. Na scenie pojawili się też przedstawiciele sponsorów i partnerów imprezy, a także ciekawe prezentacje firm m.in.: NDI i Tre Mare, Dr Kubik, Neauvia, Brain Plus, Thalgo. Do zakupów i odwiedzenia zachęcał też gdyński Dom Mody Klif, niezwykle popularne miejsce, szczególnie wśród pań szukających najlepszych i wyrafinowanych marek. 

SOPOT WAVE REGATTA

Sporą atrakcją dla gości były konkursy, gdzie do wygrania było wiele atrakcyjnych nagród. Część pokazową zamknęło rozdanie nagród Sopot Wave Regatta. W regatach, które odbywały się tego samego dnia wokół sopockiego mola wzięło udział 6 załóg. Uczestnicy ścigali się na takich samych jachtach Delphia 24 one design, a każda załoga miała profesjonalnego sternika. Nadzór nad całością sprawował GSC Yachting, firma, która specjalizuje się w żeglarskiej obsłudze biznesu. 

Ci, którzy chcieli poczuć emocje związane z żeglowaniem na pełnym morzu, na dodatek w wersji ekstremalnej, mogli skorzystać na stanowisku Helly Hansen z wirtualnej rzeczywistości. W specjalnych okularach można się było wcielić w rolę profesjonalnego skippera i pruć wielkie, oceaniczne fale. 

AKCENT MUZYCZNY

Na finał Sopot Wave przygotowano koncert trójmiejskiej formacji Zespół Cieśni i Tańca. Profesjonalni, ale przede wszystkim kojarzeni z awangardową i ambitną sceną na co dzień, a także niezwykle znanymi projektami muzycy, bawili gości w konwencji dancingu. Nie zabrakło polskich i światowych przebojów. Równolegle o podniebienie gości dbali kucharze z kuchni Sheratona serwując zimny bufet, a doskonałe drinki oparte na Prosecco, wódce i ginie – tzw. suors - serwowali barmani z firmy Bar4You. 

ŻEGLARSKIE SŁAWY

Jako, że Sopot Wave to impreza z okazji powitania sezonu żeglarskiego stawili się też i żeglarze, przede wszystkim z partnerskich, sopockich klubów: UKS Navigo, Sopockiego Klubu Żeglarskiego i Yacht Club Sopot. Byli tez znani mistrzowie, m.in.: Piotr Myszka, mistrz świata w klasie RS:X, Tomek Janiak, wicemistrz świata Masters w kitesurfingu, Jacek Noetzel, wicemistrz Europy w katamaranowej A-klasie, Zbigniew Gutkowski, wybitny żeglarz oceaniczny, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, olimpijczycy w klasie 49-er, Victor Borsuk, czołowy kitesurfer świata, czy Karolina Wolińska, mistrzyni Polski w Surfingu. I wielu innych doskonałych żeglarek i żeglarzy, a także osoby związane z żeglarstwem. Kolejne – szóste Sopot Wave już jesienią!