PRESTIGE VOYAGE.
PODRÓŻ ŻYCIA DO KRAJU BASKÓW

Klasyczna architektura, piękne widoki i niezwykłe jedzenie z jednej strony, z drugiej zaś awangarda, sztuka, piękno i  zmysłowość. W pełną nieziemskich doznań podróż do Kraju Basków zabierze państwa Maria Łacina, właścicielka Prestige Voyage, z którą rozmawiamy o tym jak zobaczyć więcej i podróżować by odkryć niezwykłość odczuwania codzienności.

Gdy słyszy się o podróżach szytych na miarę, przychodzą na myśl bardzo dalekie, egzotyczne destynacje. Tymczasem Pani zabiera ludzi do Hiszpanii i odkrywa przed nimi Kraj Basków. Dlaczego akurat ta destynacja?

Hiszpania jest moim drugim domem i miłością mojego życia, a Kraj Basków to kwintesencja wszystkiego, czego szukam w podróżowaniu, czyli głębokich przeżyć, nowych i niepowtarzalnych wrażeń, poczucia bycia tu i teraz w symbiozie z naturą i wśród ciekawych, inspirujących ludzi. Nasze podróże są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć więcej, żyć nieszablonowo i odwiedzać wyjątkowe miejsca.

Co zatem nieszablonowego i wyjątkowego jest w Kraju Basków?

Podróż do Kraju Basków to prawdziwy festiwal możliwości: miejskie pochody pełne energetycznej, tradycyjnej muzyki, taniec na ulicach, festiwale, zawody surfingowe, wyścigi konne. Maleńkie, rybackie wioski, w których można spróbować lokalnych smakołyków pozwalają zatracić się w tutejszym klimacie. A skoro jesteśmy przy jedzeniu, to warto wspomnieć, że to właśnie miasto San Sebastian w 2012 roku wyprzedziło swoich konkurentów w drodze o miano miejsca, w którym serwuje się najlepsze jedzenie na świecie!  

San Sebastian określane jest jako perła z morza.

Od wieków przybywali tu na wypoczynek arystokraci i przedstawiciele rodziny królewskiej. Miasto zbudowane wokół zatoki w kształcie półksiężyca posiada trzy cudowne plaże, z których najbardziej znaną jest La Concha, czyli muszla. San Sebastian urzeka także swoją starówką - Parte Vieja, która jest doskonałym miejscem na spacery pośród szeregu restauracji i barów oraz zabawę do białego rana.

San Sebastian to dobre miejsce wypadowe na zwiedzanie baskijskiego wybrzeża.

Tak. Podróżując wzdłuż wybrzeża odwiedzam zawsze wspaniałe miasteczko rybackie Getaria z kolebką wybitnych postaci, takich jak Juan Sebastian Elcano i Cristobal Balenciaga.

Często też zabieram naszych klientów na Wybrzeże Kantabryjskie pełne unikatowych klifów oraz do miejsca magicznego, jakim jest Półwysep Gaztelugatxe. Na wybrzeżu baskijskim leży także miasteczko Bermeo, znane od starożytności jako jeden z najważniejszych portów rybackich.

Mówi Pani o tradycji, a gdzie znajdziemy luksus i nowoczesność?

Subtelne piękno znajdziemy na każdym kroku. To znakomite śniadanie z widokiem na zatokę o wschodzie słońca, wyśmienita kolacja w prestiżowej restauracji w towarzystwie ciekawych osób, eleganckie wnętrza, majestatyczna architektura, wytworne sklepy. To jest prawdziwy luksus. A nowoczesność znajdziemy w Bilbao - ikonie hiszpańskiej nowoczesności oraz raju dla miłośników sztuki i architektury. Znajdują się tutaj baskijski klejnot w koronie – Muzeum Guggenheima oraz zachwycające swoją kolekcją Muzeum Sztuk Pięknych.

Hiszpania to również wino…

Numer 1 na winiarskiej mapie Hiszpanii to znana na całym świecie Rioja. Otrzymała wyróżniające i zaszczytne oznaczenie D.O. Ca, które stanowi gwarancję najwyższej jakości wina. Swoich klientów najczęściej zabieram do rejonu Rioja Alavesa, otoczonego od północy pięknym masywem górskim Sierra de Cantabria, znanego z uprawy winorośli i produkcji wspaniałego wina. Zwiedzamy średniowieczne miasteczko Laguardia z uroczą starówką i XIII-wiecznymi fortyfikacjami otoczone rozległymi lagunami. Podróże do Kraju Basków są intensywne, zmysłowe i przypominające o tym, że życie naprawdę jest niezwykle soczyste i jedyne czego potrzebujemy do jego kosztowania, to głębokie pragnienie.

 

Maria Łacina
Właścicielka Prestige Voyage,