Tor Autodrom Pomorze był gospodarzem uroczystej, trójmiejskiej premiery Volvo S90 i V90 - dwóch nowych modeli w rodzinie szwedzkiej marki. Na premierowe jazdy zaprosił swoich klientów autoryzowany diler Volvo, firma Drywa ADV. Imprezę prowadził dziennikarz motoryzacyjny z TVN Turbo, Adam Kornacki.

Szczegółowy opis i test nowej limuzyny Volvo znajdziecie na sąsiednich stronach tego numeru magazynu Prestiż. Z dziennikarskiego obowiązku dodamy, że S90 to sedan, a wersja V90 to nadwozie kombi. Na tor w Pszczółkach diler podstawił pięć pachnących nowością samochodów w różnych wersjach silnikowych. Oprócz V90 i S90 klienci mieli możliwość przetestowania również innych modeli, w tym XC90, XC60 czy V40 Polestar.

Ale to nowa,  topowa limuzyna była najjaśniejszym punktem programu. Tor w Pszczółkach to idealne miejsce, aby przekonać się jak samochód sprawdza się nie tylko w warunkach normalnej jazdy, ale też w sytuacjach niebezpiecznych, a nawet ekstremalnych. Jazda po krętym torze, slalom między pachołkami, po suchej i mokrej nawierzchni, a także możliwość przetestowania własnych reakcji i reakcji samochodów na specjalnej macie poślizgowej dostarczyły klientom wielu emocji. 

- Na torze mamy możliwość sprawdzić samochód w różnych, symulowanych warunkach jazdy. Destabilizacja toru jazdy, utrata przyczepności kół, nadsterowność, podsterowność, omijanie przeszkody z hamowaniem, hamowanie awaryjne na prostej i na łuku - z tych wszystkich opresji Volvo S90 i V90 wychodzą bez najmniejszych problemów. Duża w tym zasługa licznych systemów asystujących i wspomagających kierowcę, które dają kierowcy komfort, spokój i poczucie bezpieczeństwa. Nie bez przyczyny to właśnie Volvo jest prawdziwym synonimem bezpiecznego samochodu i nowe modele to potwierdzają - mówił Adam Kornacki.