Industrialny styl dla mężczyzny z charakterem

prestiz

PROJEKT: AGNIESZKA HAJDAS-OBAJTEK, ARTE DIZAIN/

Wojciech Kic

Najnowsza realizacja biura projektowego Arte Dizain z Sopotu zlokalizowana jest w luksusowym apartamentowcu w sercu jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic trójmiasta – Kamiennej Górze. Założeniem projektowym tego 65. metrowego apartamentu była nowoczesność o typowo męskim charakterze.

Po przekroczeniu progu wita nas niewielki korytarz oddzielony od części dziennej betonową ścianką z prześwitem w postaci półek. Zastosowanie jasnych kolorów na ścianach oraz zabudowie i drzwiach, powieszenie dużego lustra oraz wpadające światło poprzez ażurowe połączenie z salonem sprawia, że pomimo małego rozmiaru  pomieszczenie nie wydaje się być ciasne. 

Punktem kluczowym i uosobieniem męskości wnętrza są znajdujące się w salonie dwie ściany wykonane z ciemnoszarego surowego betonu. Czarno - białe meble wykonane według indywidualnych projektów firmy Arte Dizain, idealnie komponują się z szarością pomieszczenia. 

Czaro - biało - szarą kolorystykę pięknie uzupełniają miedziane lampy Tom Dixon (model Copper Shade) w cieplejszej kolorystyce, sprytnie przełamując surowy klimat wnętrz. Całość wnętrza wieńczy bardzo ciekawy sufit umożliwiający podświetlenie przestrzeni na wiele sposobów, a jasna podłoga sprawia, że wnętrze wydaje się optycznie większe. Wnętrze uzupełniają dodatki firmy Bo Concept. 

Kuchnia jest surowa i bardzo nowoczesna. Ciekawym zabiegiem jest częściowe oddzielenie aneksu kuchennego od reszty pomieszczeń za pomocą wyspy z miejscami do konsumpcji posiłków. Dzięki temu strefy użytkowe są jasno wytyczone a przestrzeń pozostaje otwarta. Kuchnia posiada czarne i białe matowe fronty przełamane blatem wykonanym ze stali nierdzewnej. Na uwagę zasługują modne ażurowe krzesła firmy Magis (model Chair One) idealnie pasujące do lamp powieszonych nad wyspą (Diesel with Foscarini, model Cage Mic). 

Wkraczając do sypialni naszym oczom ukazuje się eleganckie białe łóżko ze skórzanym pikowanym zagłówkiem wykonane na zamówienie oraz lampy firmy Next Alien o bardzo interesującej formie. Pozostałe meble w tym pokoju oraz elegancka grafitowa tapeta korespondują kolorystycznie z resztą mieszkania a na szczególną uwagę zasługuje podświetlona LED-ami ścianka nad biurkiem wykonana z białego mdf-u. 

Łazienka w przypadku tego apartamentu jest prawdziwą oazą spokoju. Pięknie podświetlona ściana wykonana z naturalnego grafitowego kamienia w połączeniu z drewnianą podłogą pozwala poczuć się jak w eleganckim salonie SPA. Biała armatura, meble o nowoczesnej formie i surowość kamienia nawiązują do reszty projektowanych pomieszczeń a znajdujące się na ścianie ogromne lustro powiększa optycznie tę niewielką przestrzeń.