Światło w roli głównej

PROJEKT: AGNIESZKA HAJDAS-OBAJTEK, ARTE DIZAIN/FOTO: WOJCIECH KIC 

Wojciech Kic

300 m² domu jednorodzinnego w miejscowości Mechelinki koło Gdyni zaprojektowano tak, by pierwsze skrzypce grało w nim światło. Projekt umożliwił wybór różnego źródła światła, tak jak różne są potrzeby i nastroje domowników, w tym przypadku czteroosobowej rodziny. 

Zaraz po wejściu do domu, gości wita salon, pomimo swojej wielkości bardzo ciepły i przytulny. To za sprawą znajdujących się w nim mebli i akcesoriów takich jak duża, szara sofa, czy mięsisty dywan, które aż się proszą żeby wygodnie się rozsiąść i skorzystać z chwili relaksu. Jasna, drewniana podłoga wraz z kominkiem dbają o niepowtarzalny, bardzo przyjazny klimat, a marmurowe akcenty na ścianach nadają temu miejscu klasy i szyku. 

W centralnym punkcie salonu zaraz nad owalnym stolikiem kawowym majestatycznie wręcz zwisają chromowane lampy Flos Aim wraz z pętem ozdobnych przewodów.  Salon połączony jest ze strefą jadalnianą, w której znajduje się biały stół z sześcioma krzesłami na drewnianych nogach. Nad stołem wiszą dwie lampy o wyjątkowej, lekkiej formie. Na jednej ze ścian jadalni zaprojektowany został podświetlony panel dekoracyjny. Elementem, który od razu rzuca się w oczy jest piękna, pikowana sofa w kolorze pudrowego różu, przywołując myśli o miękkich, słodkich piankach. 

Kuchnia jest niewielka, ale z pewnością praktyczna. Jasne, biało – beżowe szafki rozświetlają pomieszczenie nadając wrażenia przestrzeni. Sprzęty AGD zostały subtelnie wkomponowane w zabudowę kuchni, znalazło się także miejsce na dodatkowy, głęboki blat, idealny dla fanów domowego gotowania. Toaleta na parterze wykończona jest czarnymi oraz białymi płytkami i panelami 3D. Możliwość przejrzenia się daje ogromne lustro rozpostarte na całej szerokości blatu z żółtą umywalką, która kontrastuje z bielą i czernią. 

Na piętro wchodzi się po oświetlonych ledami, drewnianych schodach. Ściany zdobią lampy w kształcie puzzli i podświetlone obrazy. Duże znaczenie mają panele 3d i panele ażurowe które pięknie ozdabiają przestrzeń. Gra świateł wprowadza w iście bajkowy klimat. Sypialnia jest ciepła i przytulna w jasnych kolorach – bieli, beżu i szarości. Pierwszy krok po przebudzeniu stawia się na podłodze gdzie położono, miękką i przyjemną w dotyku wykładzinę. Na jednej ze ścian wykorzystano skórzane obicie dodatkowo podświetlone ledami.

fot. Wojciech Kic