Kraj - Finlandia. Miejscowość - Levi. Położenie - za kołem podbiegunowym. Kraina lodu, śniegu i mrozu. Koniec świata. Na tym końcu świata znajduje się Porsche Driving Center, miejsce gdzie można sprawdzić nie tylko to, co potrafią sportowe samochody z Zuffenhausen, ale też zweryfikować swoje umiejętności. A także zapałać miłością do Porsche, o ile twoje uczucie nie było jeszcze żarliwe, zanim tu nie dotarłeś. 

Nie da się ukryć, że drift po zamarzniętym bagnie o powierzchni 300 hektarów, jazda po lodowej trasie odzwierciedlającej prawdziwe tory wyścigowe, próba opanowania samochodu w poślizgu, a nawet wycieczka nową 911-tką w śnieżną zaspę, wywołują ekstremalne emocje, a skacząca adrenalina wzmacnia tylko pożądanie do samochodu, który przed chwilą próbowało się okiełznać w dzikich warunkach.  

Takie emocje właśnie czekały na klientów Porsche Centrum Sopot, którzy niedawno mieli okazję gościć w Porsche Driving Center.  Nie ma lepszych warunków do rozwijania umiejętności prowadzenia samochodu, doskonalenia swoich reakcji oraz identyfikacji i przesuwania własnych limitów niż zajęcia praktyczne, szczególnie w wymagających warunkach polarnych. 

Celem szkolenia było nie tylko osiąganie maksymalnych prędkości w ekstremalnych warunkach. Poza zyskaniem doświadczenia w prowadzeniu Porsche w trudnych warunkach atmosferycznych, priorytetem jest tu umiejętność oceny zagrożeń oraz niebezpiecznych sytuacji na drodze. Mierzysz się z tym, co do tej pory wydawało się niemożliwe. W ten sposób właśnie pokonuje się kolejne ograniczenia. Sprawdza się siebie oraz możliwości samochodu.

Uczestnicy w Levi mieli do dyspozycji różne modele Porsche - od Porsche 911 Carrera S, przez Porsche 911 Carrera 4S oraz Porsche 911 Turbo po Porsche Panamerę. A wszystko to pod okiem doświadczonych instruktorów. Ćwiczenia miały zróżnicowany poziom trudności, był slalom, kontrola samochodu za pomocą pedału gazu, walka ze nadsterownością i podsterownością, wyprowadzanie samochodu z poślizgu, itd.  Śliska nawierzchnia i praktycznie brak przyczepności bezlitośnie obnażają każdy błąd. 

A po emocjach związanych z jazdą po lodowych trasach można było poddać się relaksowi w hotelu, a także bliżej zapoznać się z dziewiczą i majestatyczną przyrodą mroźnego końca świata. zone z przekładniami automatycznymi. Ceny rozpoczynają się od 149 tys. zł.