Prace światowej sławy ilustratorów mody w gdyńskim Klifie!

Wydawnictwo Historia i Sztuka wraz z Centrum Handlowym Klif Gdynia, zapraszają na jedyną w swoim rodzaju wystawę. Unikalna na skalę światową ekspozycja „Across Poland with Best Fashion Illustration. Fall 2015 – Spring 2016”, zaprezentuje dzieła uznanych ilustratorów mody. Będzie je można oglądać od 1 do 24 kwietnia.

Prezentowana ekspozycja ma wyjątkowych charakter  w jednym miejscu zebrane zostały szkice twórców zaliczanych do „światowej ligi mistrzów”. Wszystkie prezentowane ilustracje, doskonale łączące sztukę z modą, zostały przygotowane specjalnie na wystawę „Across Poland with Best Fashion Illustration. Fall 2015 – Spring 2016” w limitowanej serii 30 egzemplarzy. Aż 115 wyjątkowych prac przygotowanych przez 48 najlepszych w swoim fachu ilustratorów, na co dzień współpracujących z wielkimi kreatorami mody, kierownikami produkcji czy krawcami, zagości na terenie gdyńskiego Klifu. Na uwagę zasługuje także fakt, że wielu z tych twórców to bardzo znani ilustratorzy publikowani w mediach tradycyjnych oraz elektronicznych. Niektórzy z nich zajmowali stanowiska dyrektorów artystycznych w najlepszych wydawnictwach poświęconych modzie, bądź dyrektorów kreatywnych czołowych agencji reklamowych. Dzięki temu ilustracje, będące swego rodzajem małymi dziełami sztuki, doskonale oddają klimat mariażu art&fashion.

Moda, która na stałe zagościła w szeroko pojętej kategorii sztuki, poprzez wystawę „Across Poland with Best Fashion Illustration. Fall 2015 – Spring 2016” pokazuje jej kulisy, kreśląc delikatną kreską świat modelek i słynnych projektantów. Różnorodne formy wyrazu, rozmaite techniki oraz mnogość rysunków sprawią, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno fani grafiki użytkowej, jak i zwolennicy finezyjnych kształtów, odnajdą w wystawie mnóstwo inspiracji i piękna. Rysunki prezentowane na wystawie będzie można nie tylko podziwiać, ale także kupić. Wszystkie ilustracje zostały przygotowane w limitowanej serii, a do każdej z prac na odwrocie został dołączony certyfikat sygnowany przez autora oznaczający kolejną liczbę wydruku. Kuratorem wystawy „Across Poland with Best Fashion Illustration” jest Katarzyna Smoczyńska, absolwentka Wydziału Grafiki poznańskiego Uniwersytetu Sztuki.