Luksus na czterech kołach

Marcin Wiła

Lamborghini Gallardo poddane stylizacji w trójmiejskim salonie ColourChange

3MFoto.pl

Rok 2015 z całą pewnością będzie udany dla sprzedawców nowych samochodów. Regułą staje się jednak, że największe wzrosty sprzedaży notują najbardziej ekskluzywne marki. Także w Trójmieście coraz modniejsze staje się posiadanie samochodu, który należy do motoryzacyjnej elity. 

Aston Martin, Bentley, Ferrari, Lamborghini, Maserati, Maybach, Rolls-Royce – to te marki najogólniej uważane są za motoryzacyjną elitę. Ponad nimi są już tylko praktycznie nieobecne w Polsce Bugatti, Pagani i Koenigsegg. 

Co ciekawe Pomorze staje się również coraz bardziej interesujące dla właścicieli luksusowych aut. Jak co roku przy okazji regat Sopot Match Race do Trójmiasta zjechała kawalkada Ferrari. Tym razem jednak centralnym punktem nie był Sopot, lecz Pszczółki i Autodrom Pomorze. To właśnie tam zorganizowano jeden z przystanków dla ponad 30 użytkowników Ferrari. Zostało tam także zorganizowane szkolenie z jazdy, a dodatkową atrakcją były zawody rozegrane na torze kartingowym. Wśród uczestników dominowały najnowsze modele włoskiego producenta. 

Pomimo krótkiej obecności na polskim rynku marka Ferrari odniosła duży sukces sprzedażowy. Kierowcy uwierzyli w swoje siły i umiejętności, a infrastruktura drogowa coraz częściej sprzyja ich oczekiwaniom. Co więcej polscy klienci wybierają bardzo bogate wersje wyposażeniowe. Podczas tegorocznej imprezy Sopot Match Race pojawił się model F12 Berlinetta, który jest jednym z najdrożej skonfigurowanych egzemplarzy tego modelu na światowym rynku. 

Coraz większa ilość luksusowych aut na polskich drogach pokazuje, że Polacy cenią sobie ekskluzywne marki. Dealerzy świadomi potrzeb swoich klientów wraz z samochodem wręczają nabywcom aut także możliwość uczestnictwa w specjalnych eventach. To samo dotyczy także naszego lokalnego, trójmiejskiego rynku. 

W tym roku dealerzy topowych marek zorganizowali przynajmniej kilka imprez dla swoich najzamożniejszych klientów. Podczas tych eventów klienci mają szansę przetestować samochody z gamy producenta. Takie plenerowe spotkania zaproponowała marka BMW oraz Porsche, a przedstawiciele stuttgarckiego producenta zorganizowali turniej Mercedes Trophy w Sierra Golf Club. Jego współorganizatorem był trójmiejski dealer BMG Goworowski. Podczas eventu, prócz turnieju golfowego odbyły się jazdy próbne, a do dyspozycji klientów byli doradcy handlowi. Podobnie było w przypadku Porsche, które podczas turnieju golfowego zaprezentowało m.in. rzadki model Cayenne S E-Hybrid. 

Także nieautoryzowane salony korzystają na zmieniającym się guście Polaków. Firma Unique-Cars z Redy wprowadziła do swojej oferty bardzo ekskluzywne auta, z czego większość z nich już znalazła nowych właścicieli. Firma zaoferowała m.in. Aston Martina, Bentley’a, Ferrari 458 Spider i Mercedesa AMG GT S Edition 1. 

- W tym roku zauważamy większy popyt na samochody klasy high Premium. Potrzeby klientów stają się coraz bardziej wysublimowane, decydują się coraz częściej na indywidualne konfiguracje. Dostarczamy naszym klientom samochody rzadko spotykane z bardzo bogatym wyposażeniem. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się na przykład audiofilskie systemy nagłośnienia takich producentów jak: Burmester, czy Bang Olufsen. Naszą ofertę dostosowujemy do wszystkich wymagań. W ostatnim czasie sprzedaliśmy Ferrari 458 Spider. Aktualnie mamy kilka zamówień, m.in. na: Mercedes Maybach S 500 4MATIC. Samochód zostanie dostarczony klientowi jeszcze w tym roku – mówi Michał Cieślak, kierownik działu sprzedaży z Unique Cars.

Również dealer BMG Goworowski ma się czym pochwalić. We wrześniu tego roku firma wydała klientowi Mercedesa S500 Maybach, który jest pierwszym takim modelem na Pomorzu. 

– Najdroższym samochodem jaki w tym roku sprzedaliśmy jest S-Klasa w wersji 63 AMG. Mamy również kilka zamówień na S Coupe. Samochody te będą dostarczane klientom jeszcze w tym roku – mówi Adam Braumberger, szef marketingu BMG Goworowski. 

Na trójmiejskich ulicach można także spotkać BMW i8, Lamborghini Gallardo, Nissana GT-R Nismo oraz supersportowe odmiany Mercedesa – SLS i liczne AMG, w tym najnowsze GT. 

Każdy kolejny miesiąc przynosi nowe wieści dotyczące pojawiających się modeli. Zaskakujące kiedyś Ferrari dziś staje się swoistą codziennością. Nie zdziwmy się zatem jeśli nadchodzący rok przyniesie nam prawdziwą perłę na trójmiejskich drogach, a do Porsche 918 Spyder dołączą kolejne auta o wartości około miliona euro.