Już we wrześniu tego roku, w Gdańsku przy ulicy Lubowidzkiej rozpocznie swoją działalność nowy przedstawiciel marki Audi. Audi Centrum Gdańsk będzie drugim w Polsce salonem zbudowanym według aktualnego stylu architektonicznego tego producenta, zwany Terminalem Audi. Inwestorem jest znany trójmiejski przedstawiciel marek z grupy Volkswagena - firma Plichta. 

Salon będzie miał powierzchnię 4000 m2. Showroom, w którym zaprezentowanych zostanie 17 egzemplarzy będzie liczył około 700m2, pozostała powierzchnia to dział obsługi klienta, sprzedaży części oraz serwis. Ten ostatnim będzie drugim w Polsce i jedynym w północnej części naszego kraju, obsługujący samochody elektryczne z gamy Audi e-Tron. 

Firma Plichta uruchomiła już stronę www.audicentrumgdansk.pl na której można znaleźć aktualności z budowy, a także konkurs, w którym główną nagrodą jest wyjazd do strefy Audi Quattro Experience, ponadto uzyskać można zniżki na części zamienne dla posiadaczy samochodów Audi.

Firma zaznaczyła już swoją obecność w Trójmieście poprzez działania marketingowe. Jest sponsorem Rajdu Kaszub oraz partnerem Beach Volleyball Businness Cup, Sopot Film Festival i Maratonu Solidarności.

Po zakończeniu budowy w Gdańsku, inwestor rozpocznie pracę przy swoim drugim salonie zlokalizowanym w Gdyni, przy ulicy Łużyckiej.

Imperium motoryzacyjne Aleksandra Plichty jest jednym z 15 największych dealerstw samochodowych w Polsce. Jego firma rozpoczynała od sprzedaży samochodów Skoda w salonie w Wejherowie. W swoich salonach w 2014 roku sprzedała łącznie 3485 samochodów.