Piękne, wygodne, luksusowe, ponadczasowe - fotele, w których zawsze usiądziesz wygodnie. I będziesz miał/a świadomość, że siedzisz w fotelu wyjątkowym. Fotelu, który stał się ikoną światowego designu.

HUSK

Projekt: Patricia Urquiola

Producent: B&B Italia

Do kupienia w: Sopot, InterStyle HOME

Cena: od 11.900 zł

 

Cała struktura siedziska i nóżek opiera się na w 100% biodegradowalnym tworzywie HIREK®, pokrytym szeregiem kwadratowych poduszek, co pozwala nazywać ten produkt ekologicznym. Fotel świetnie się sprawdzi zarówno we wnętrzach, jak i w wersji outdoor na tarasach i w ogrodach.

 

 

 

 

SZEZLONG LAMA 

Projekt: Ludovica, Roberto Palomba

Producent: Zanotta 

Do kupienia w: Sopot, NAP Concept

Cena: 16.096 zł

 

Świetny przykład minimalistycznego wzornictwa. Swoją formą nawiązuje do kultowych realizacji epoki modernizmu. Wyjątkowy komfort wypoczynku w pozycji siedzącej lub półleżącej wynika z podwyższonej twardości siedziska, uzyskanemu dzięki zastosowaniu wypełniania z pianki poliestrowej.

 

 

 

EAMES LOUNGE CHAIR

Projekt: Charles i Ray Eames

Producent: Vitra

Do kupienia: Gdynia, Mesmetric

Cena: 21.155 zł 

 

Lounge Chair z 1956 roku to jeden z najsławniejszych foteli na świecie. Jest jedną z głównych atrakcji muzeum MoMa w Nowym Jorku, czy Art. Institute w Chicago. Jest ozdobą stylowych wnętrz, był tematem wielu filmów i książek. Mebel inspirowany był tradycyjnym, klubowym fotelem angielskim.

 

 

 

ARCHIBALD KING

Projekt: Jeane Marie Massaud

Producent: Poltrona Frau

Do kupienia w: Gdynia, Interior Park

Cena brutto: 26.300 zł (pufa 7.793 zł)

 

Fotel Archibald powstał w 2009 roku i w krótkim czasie doczekał się miana ekskluzywnej ikony stylu. Wyróżnia się świetnym designem skoncentrowanym na komforcie siedzącego, ale też wysokiej jakości tapicerką skórzaną, dostępną w szerokiej palecie barw.