Choć od śmierci Profesora Jerzego Limona upłynęło już dwa lata to spuścizna jaką po sobie pozostawił niezmiennie budzi żywe zainteresowanie. Z wykształcenia anglista, znawca Szekspira zasłynął nie tylko z propagowania jego twórczości, którego ukoronowaniem było powstanie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, jedynego takiego obiektu w Polsce, ale i niezwykłej aktywnosci i kreatywności w trójmiejskiej kulturze. W Prestiżu Jerzy Limon zagościł po raz pierwszy w 2014 roku jako bohater okładki, pokazując się szerszej publiczności nie tylko jako człowiek nauki i kultury, ale i nietuzinkowa osobowość, wymykająca się wszelkim schematom.
Nasz rozmówca przyznał się, że ma duszę anarchisty, co w ustach osoby mocno związanej z Koroną Brytyjską mogło budzić zdziwienie. Tylko pozornie, bo przecież najsłynniejszy punkrockowy band - Sex Pistols, który wyśpiewał song „Anarchy in the UK” powstał w Londynie, a swój pierwszy kontrakt płytowy z wytwórnią EMI podpisał przed Pałacem Buckhingam.
Z wywiadu dowiedzieliśmy się też, że Profesor w dzieciństwie chodził na wagary, podczas których rżnął w karty i pił jabole. Wieku 12 lat popłynął sam do Montrealu, a potem jako elektroakustyk jeździł z imprezami bydgoskiej Estrady. Poznał też królową Elżbietę II, u której był na kolacji i króla Karola. Jest romantykiem, a z żoną Justyną połączyła go miłość od pierwszego wejrzenia.
Gdy upłynął rok, gdy Jerzy Limon stał się felietonistą Prestiżu. W swoich comiesięcznych felietonach opisywał otaczającą nas rzeczywistość wplatając w to swojego ukochanego Szekspira. Czasem z humorem, czasem z łyżką dziegciu, ale zawsze niezwykle celnie.
W wydanej właśnie książce znalazły się wszystkie 52 felietony Profesora. Dodatkową wartością są z pewnością ilustracje, które wykonał nie kto inny jak znany trójmiejski artysta, Henryk Cześnik, prywatnie przyjaciel Profesora.
Wydawcą książki jest Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, przy wsparciu kancelarii Głuchowski, Siemiątkowki, Zwara Adwokaci i Radcowie Prawni, Fundacja Arte Infinita we współpracy z magazynem Prestiż. Redaktorem wydania jest Joanna Kamień, dyr. Wydawnictwa UG.