Gdańsk, miasto o bogatej historii, pełne kulturowych atrakcji i niesamowitej atmosfery, ma w swoim sercu prawdziwą perłę dla miłośników designu - salon optyczny Eyemazing. Okulary tytanowe drukowane w technologii 3D, ręcznie robione okulary z drewna, a także te, w których chodzą najwięksi celebryci jak Lady Gaga czy Oprah Winfrey - to wszystko znajdziemy w butikowym salonie na terenie Garnizonu. Co więcej, oferta okularów od światowych liderów designu dostępna jest w naszej części Polski wyłącznie w tym niezwykłym miejscu.

Jest w Gdańsku miejsce, w którym moda spotyka się ze sztuką, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od gustu i preferencji. Eyemazing to nie tylko salon optyczny, lecz miejsce, które wyprzedza trendy. Salon współpracuje wyłącznie z niezależnymi projektantami i producentami okularów. To gwarancja oryginalności i unikatowości, ponieważ takie oprawki produkowane są w bardzo krótkich seriach, czasem to zaledwie 99 sztuk na cały świat! Produkcja we własnych warsztatach lub pod nadzorem w rzemieślniczych centrach Włoch, czy też Japonii to gwarancja najwyższej jakości materiałów i perfekcji wykonania. Nie znajdziecie tu „modowych” marek, ani produktów z „sieciówek”.

Na półkach znaleźć można okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne klasy premium takich marek jak KUBORAUM, lubiane i chętnie noszone przez celebrytów na całym świecie okulary produkowane we Włoszech według szalonych projektów Livio Grazottiego; TARIAN, francuska marka Jérémy’ego Miklitariana, tworzącego we własnym warsztacie paryskim; FACTORY900 z Japonii z dziełami Yoshinori Aoyama, którego wyobraźnię doceniła Beyonce występując na scenie w trakcie Renessaince Tour w modelu Six Eyes; Nina Mûr z madryckiej fabryki, oferująca ręcznie robione, ekologiczne okulary z certyfikowanego drewna, lekkie, kolorowe i komfortowe; THEO i HOET to dwie belgijskie marki znane z odważnych i niekonwencjonalnych projektów (produkty HOET powstają z tytanu w technologii druku 3D). Ofertę na dzisiaj uzupełnia austriacki NEUBAU z okularami inspirowanymi naturą i nowoczesnymi trendami miejskimi, tworzonymi w różnych technologiach m.in. druku 3D z materiałów ekologicznych. Do wszystkich modeli oferowane są najwyższej jakości szkła renomowanej marki Rodenstock.

- Odkąd pamiętam zawsze interesowały mnie piękne okulary – mówi Weronika Rokicka, prezeska Eyemazing. - Jeżdżąc po świecie odwiedzałam pracownie projektantów, którzy przykuli moją uwagę i kupowałam ich oprawy, by móc je przetestować. Tuż przed pandemią pojechałam na najważniejsze targi optyczne w Europie - Silmo Paris. Tam podjęłam decyzję, że moją pasję, trzeba zmienić w czyn, i tak dwa lata temu powstał butikowy salon okularowy. By dać szansę noszenia wyjątkowych okularów wszystkim szukającym piękna i oryginalności. Partnerów wybieram pod kątem różnorodności oferty i kupuję je, bez pośredników, bezpośrednio z Japonii, Francji, Belgii, czy Austrii. Staram się pracować przede wszystkim z ludźmi, którzy tworzą swoje dzieła sztuki z pasją, z projektantami kochającymi tworzenie okularów, których cieszy dawanie ludziom pięknych, sprawiających przyjemność produktów. Nasze wybory potwierdzają zadowoleni, a często wręcz zachwyceni klienci. Chętnie zgadzają się na zrobienie zdjęcia do naszych mediów społecznościowych, a nawet na nagranie filmu. Warto posłuchać tego, co mówią i dołączyć do ich grona. U nas masz 99,99% gwarancji, że nie spotkasz jeżdżąc po świecie osoby w takich samych okularach jak twoje – dodaje Weronika Rokicka.

Wizyty na światowych targach okularowych dają Weronice wiedzę o światowych trendach w modzie okularowej oraz w rozwoju technologii, które sukcesywnie wprowadza w życie. Jednym z takich ciekawych i postępowych rozwiązań jest możliwość wirtualnego przymierzenia oprawek w aplikacji Eyemazing. To eksperyment, który w przypadku pozytywnych reakcji klientów, firma chce rozwijać. Eyemazing planuje też otworzenie nowego sklepu internetowego.

Kiedyś okulary postrzegaliśmy tylko w kategorii leczniczej lub w przypadku okularów przeciwsłonecznych - ochronnej. Dzisiaj okulary stają się również modową biżuterią. W świecie postpandemicznej wszechobecności telekonferencji na ekranach komputerów i telefonów nie widać butów, zegarków i ubrania, doskonale za to widać twarz, więc okulary stają się rekwizytem na miarę dobrego zegarka. Okulary z wysokiej półki, tak jak dobre zegarki, nie mają wielkich, krzykliwych napisów na zausznikach. Niezwykłe jest też to, że dzisiaj można zamówić okulary wybierając z katalogu kształt oprawki, dodatków, kolory i rodzaj wykończenia. Jednym słowem: pełna personalizacja. W ten sposób mamy prawdziwie własne okulary.

- Kocham moją pracę! Moment, w którym klient wchodzi do salonu i jest oczarowany, tym co widzi. Moment, w którym wkłada okulary i jest zachwycony, tym, jak wygląda i jak się w nich czuje. Moment, w którym odbiera już gotowe okulary i widzi się wyraźnie w nowej odsłonie – podsumowuje Weronika Rokicka.

Lokalizacja salonu Eyemazing nie jest przypadkowa. Garnizon w Gdańsku to miejsce, które tętni życiem, pełne jest kawiarni, galerii sztuki i butików. Salon znajduje się przy ulicy Bolesława Leśmiana 1/U7. Jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 - 18.00. Warto jednak rozważyć opcję telefonicznego umówienia wizyty, gdyż wtedy dedykowana stylistka poświęca klientowi 100% uwagi, a niewątpliwą wartością dodaną Eyemazing jest fachowa obsługa pomagająca dopasować optymalnie oprawki do twarzy, oczu i charakteru klienta.

FACTORY900

nazwana tak od oryginalnej fabryki, w której rozpoczęła swoją działalność, to japońska marka okularów, która od 1997 roku kształtuje światowy rynek optyczny dzięki swoim innowacyjnym i awangardowym projektom. Kierowana przez trzecie pokolenie rodzinnej firmy optycznej, marka czerpie inspirację z połączenia tradycyjnego rzemiosła z nowoczesnym designem. Korzystając z zaawansowanych technologii, takich jak wycinanie 3D, marka tworzy kształty i struktury, które są trudne do osiągnięcia tradycyjnymi metodami. Efektem są okulary o niepowtarzalnych, często geometrycznych formach, które stawiają na oryginalność.

Neubau

Neubau, nazwana na cześć dynamicznej dzielnicy Neubau w Wiedniu, jest synonimem nowoczesnego życia miejskiego i zrównoważonej mody. Marka jest zaangażowana w tworzenie produktów, które są nie tylko stylowe, ale także przyjazne dla środowiska. Wykorzystuje materiały przyjazne dla środowiska, takie jak naturalPX, który jest wytwarzany głównie z oleju rycynowego.

Nina Mûr

Nina Mûr to hiszpańska marka okularów, która wyróżnia się na tle konkurencji dzięki swoim ręcznie robionym drewnianym oprawkom. Nina Mûr odzwierciedla ideę, że moda i odpowiedzialność ekologiczna mogą iść w parze. Co więcej, każda para okularów jest wyjątkowa dzięki indywidualnym wzorom i teksturze drewna. Każda kolekcja marki Nina Mûr jest inspirowana historią, kulturą lub sztuką, co czyni ją niezwykle osobistą i autentyczną.

Hoet

Założona przez belgijskiego projektanta Bieke Hoet, marka Hoet posiada pionierską wizję, która przekształca tradycyjne pojęcie okularów w nowoczesne dzieła sztuki. Hoet jest znany z eksperymentowania z technologiami i materiałami. Jednym z najważniejszych osiągnięć marki jest wprowadzenie do branży optycznej technologii cięcia laserowego. Oprócz tego, marka słynie z pionierskiego wykorzystania tytanu i innych zaawansowanych materiałów, co gwarantuje lekkość, wytrzymałość i komfort noszenia.

Tarian

Założona w Paryżu przez Jérémy'ego Tariana, marka TARIAN to wyraz pasji do rzemiosła i designu. Jérémy, który dorastał w rodzinie zajmującej się optyką przez pokolenia, postanowił połączyć tradycyjne wartości z nowoczesnym podejściem do projektowania okularów. Kolekcje okularów są tworzone w ograniczonych edycjach, co podkreśla ich ekskluzywność. Projekty inspirowane są różnorodnością kulturową, modą oraz sztuką, a każda kolekcja opowiada unikalną historię.

Kuboraum

Marka została założona w Berlinie przez Livio Graziottinego i Sergio Eusebi. Okulary tej marki są ręcznie robione z materiałów najwyższej jakości. Często używane są materiały takie jak acetat czy metal, ale Kuboraum nie boi się eksperymentować, włączając do swoich projektów takie elementy jak złoto czy srebro. Jednym z charakterystycznych elementów okularów jest ich unikalna faktura. Oprawki często mają ręcznie wykończoną powierzchnię, dzięki czemu każda para okularów jest wyjątkowa.