Głównym założeniem projektowym był widok na morze. To codzienny spektakl nieskończoności, majestatycznej i tajemniczej siły horyzontu, która jest tu głównym i jedynym obrazem. Do tego kojąca kolorystyka, kamień i lite drewno, w połączeniu z detalem ze stali nierdzewnej nawiązujące do budowy jachtów… Brzmi jak połączenie idealne? I słusznie, bo taka jest właśnie opisywana inwestycja.

Wnętrze jest minimalistyczne, a jednocześnie pełne spokoju i nawiązań do widzianego przez okna morza i gdyńskiego portu. Niezwykle stonowana kolorystyka sprawia, że można się w nim wyciszyć i odpocząć, a taka miała być główna funkcja, jaką miał spełniać apartament. Nieprzeładowane detalami, ale zachwycające pięknym designem i naturalnymi, wysokiej jakości materiałami mieszkanie dosłownie przenosi w inny świat. Wszystko za sprawą pracowni projektowej Interno, za którą stoi Izabela Gajewska.

- Właściciele apartamentu, zdecydowali się na kompleksową realizację „pod klucz” i poprosili o stworzenie odskoczni od intensywnego życia zawodowego - tłumaczy Izabela Gajewska z pracowni projektowej Interno. - Deweloperski standard potraktowaliśmy jak czyste płótno, spełniając założenia inwestorów o wnętrzu minimalistycznym, ponadczasowym i nie tracącym z oczu swojej istoty, czyli portowej lokalizacji - podkreśla.

Niezwykle istotne znaczenie przy projektowaniu wnętrz miała bliskość morza, którą również wykorzystano, aranżując przestrzeń. Kojąca kolorystyka, kamień i lite drewno, w połączeniu z detalem ze stali nierdzewnej (klamki, baterie, osprzęt elektryczny i dynamiczna, stalowa podstawa stołu) miały nawiązywać do budowy jachtów.

Ściany w neutralnej kolorystyce złamanej bieli w zestawieniu z okładzinami z naturalnego dębu i podłogą z mikrocementu maksymalizują wrażenie przestrzeni, a stonowane kolory wywołują poczucie spokoju, ale także tworzą wszechstronne tło dla mebli na wymiar i nowoczesnego designu.

Kuchnia efektywnie wykorzystuje kompaktową przestrzeń, z bieloną stolarką dębową, zintegrowanymi urządzeniami AGD (MIELE) i charakterystycznymi detalami oraz wyspą wykonaną z kamienia naturalnego - marmuru Breccia Alba. Natomiast solidny, dębowy stół wsparty na stalowej nodze, będący naturalnym przedłużeniem wyspy, w zestawie z lekką, skandynawską formą krzeseł VIPP, zaprasza do codziennej biesiady.

Z kolei salon otwarty na kuchnię to oaza naturalnych kolorów i faktur lnu otaczająca bardzo komfortową strefę relaksu włoskiej marki DePadova (stoliki, sofa Square), która potęguje efekt eterycznej atmosfery i pozwala emocjonalnie „rozpuścić się” we wnętrzu. Gra odniesień została wzmocniona odbiciami i strategicznym umiejscowieniem lustra (INBANI), w centrum asymetrycznego korytarza prowadzącego do strefy nocnej.

Główna sypialnia to kolejna oaza spokoju. To harmonia ciepłych i przyjemnych w dotyku faktur lnu, z minimalistycznym łóżkiem Extrasoft projektu Piero Lissoni dla marki LIVING DIVANI. Co ciekawe, strefa nocna została sprytnie połączona z otwartą, prywatną łazienką hiszpańskiej marki INBANI oraz dębową garderobą z ukrytymi drzwiami prowadzącymi do toalety.

Kompleksowe wyposażenie inwestycji zapewniła marka ICONIC DESIGN (www.iconicdesign.pl).