W tym miesiącu prestiżowa biblioteczka wypełniona jest literaturą kryminalną, która niejednemu zmrozi krew w żyłach! Mamy dla Was same nowości, których akcja rozgrywa się w Trójmieście, a na deser lekki kryminał… we francuskim muzeum.

Nemezis

Autor: Maciej Siembieda
Wydawnictwo: Agora

Bruno i Hubert to przyjaciele. I przestępcy, którzy w opolskim przestępczym światku znani są jako „bracia Janoschek”. Sława wyprzedza ich czyny, a i oni daliby się za siebie zabić. Aż do czasu, kiedy jeden z nich ginie. Wtedy Bruno poprzysięga zemstę, którą żyje przez kolejnych kilka lat i nadaje mu ona siłę napędową do codziennego działania. Czy naprawdę chodzi tylko o zemstę? Może za pobudkami mężczyzny stoi coś jeszcze? A może tylko wydaje mu się, że chce się zemścić, a jego emocjami manipuluje ktoś inny, by zrealizować swoje plany? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w nowym, epickim thrillerze Siembiedy.

Świat ci nie wybaczy

Autor: Cyryl Sone
Wydawnictwo: Novae Res

Do szpitala trafia nieprzytomny Klaudiusz Lewandowski. Kroon, prokurator, zdaje sobie sprawę, że to nie jest zwykły wypadek, tylko komuś zależało na śmierci uwikłanego w krajową politykę i lokalny biznes mężczyzny. Pierwsze tropy prowadzą do Nazareta – wpływowego trójmiejskiego gangstera. Innym razem podejrzenia padają na przyjaciela Oskara, który czyhał na pieniądze po mężczyźnie. A może za wszystkim stoi Beata – żona poszkodowanego? Czy prokuratorowi uda się znaleźć sprawcę? Jeden błąd i wszystko może się rozsypać jak domek z kart…

Szrama

Autor: Małgorzata Oliwia Sobczak
Wydawnictwo: W.A.B.

Przed nami trzeci tom sagi Granice Ryzyka. Tym razem witamy w Sopocie, w którym dochodzi do morderstwa. Ginie młoda kobieta. Po kilki miesiącach zbrodnia się powtarza. Sprawę przejmuje detektyw Oskard Korda, który przy współpracy z ekolożką sądową Janina Hinc i dziennikarką Alicją Grabską razem starają się rozwiązać zagadkę. Powoli na jaw wychodzą sekrety ofiar, a pomiędzy trójką głównych bohaterów pojawia się napięcie… Czy w takiej sytuacji uda się odkryć, kim jest Młotkarz z Sopotu?

Zapomniane muzeum przy rue Mistral

Autor: M. L. Longworth
Wydawnictwo: Smak Słowa

Pewnego dnia w niepozornym Musee Quentin-Savary w Aix-en-Provene dochodzi do opróżnienia wszystkich wystaw. Pozostaje tylko ławka, lada recepcyjna i niska paproć. Dyrektor placówki dzwoni na policję i do akcji wkracza Bruno Paulik i sędzia śledczy Antoine Verlaque. Oboje zastanawiają się, komu mogło zależeć na takiej kradzieży, w której większość przedmiotów była zupełnie bezwartościowa. Wpadają na trop, kilka tygodni wcześniej podobnego rabunku dokonano w mieszkaniu Madame de Montbarbon… Jak połączyć obie zbrodnie? I o co w nich chodzi?