Zieleń, bordo, róż, złoto i złamana biel, do tego naturalne materiały i czysta geometria - tak prezentuje się wnętrze 185m2 domu w Gdańsku, w którym rządzi fantastyczna czwórka, czyli zakochana para, dziecko i pies.

W tym domu panuje fascynująco skomponowana harmonia kolorów. Motywem przewodnim projektu są naturalne materiały, głębokie kolory i geometria. Zieleń, bordo, róż, złoto i złamana biel - te kolory pojawiają się i przeplatają w kolejnych wnętrzach domu. Projekt w nienachalny sposób łączy w sobie elementy klasyczne z nieoczywistymi formami.

Dom posiada trzy kondygnacje, hall wejściowy znajduje się na poziomie 0 wraz z garażem i siłownią. Na pierwszym piętrze znajduje się część dzienna: kuchnia oraz pokój dzienny z jadalnią oraz łazienka, rozdzielone klatką schodową. Kolejne piętro to część prywatna: sypialnia, gabinet, pokój dziecka i łazienka. Zapraszamy na tour!

Hall to pomieszczenie bez dostępu światła dziennego. Przestrzeń jest zdominowana przez dwa kolory: kolor nude, który znajduje się na posadzce i ścianach, oraz czerń, widoczną w zabudowie i detalach. Pierwsze piętro natomiast podzielone jest na dwie strony: w lewej znajduje się kuchnia, po prawej pokój dzienny wraz z jadalnią. Kuchnia jest otwarta, oddziela ją przejście wykończone mosiądzem oraz posadzka. Zgaszona zieleń to kolor przewodni wnętrza: znajduje się na płytkach, zabudowie i wyspie. Wyspa kuchenna jest centralnym punktem kuchni, jej charakterystyczna forma, podkreślona mosiężnym detalem sprawia, że jest dominantą w tej przestrzeni.

Pokój dzienny jest połączony z jadalnią. Przy kominku, wykończonym marmurem Rosa Atlantide, znajduje się przestrzeń odpoczynku: wygodna sofa, dywan, stoliki kawowe. Oświetlenie jest nastrojowe. Jadalnia jest jasna, wyznacza ją nisza w suficie oraz dębowy stół o ciekawej formie, podkreślone minimalistyczną lampą. Na ścianach pojawia się delikatna sztukateria, będąca tłem dla obrazów. Mocnym akcentem jest bordowa wnęka przy schodach, w niej miejsce znalazło zabytkowe radio - pamiątka właścicieli.

Ostatni poziom domu to prywatne przestrzenie jego mieszkańców. Barierka schodów wykonana jest z metalu: wzór nawiązuje do form pojawiających się w przestrzeni całego domu. W sypialni uwagę przykuwa sufit: wykończony tapetą w geometryczny wzór. Za zagłówkiem ściana wykończona jest barwioną sklejką, która pojawia się także w zabudowie na przeciwko łóżka. Wejście do garderoby znajduje się za zasłoną.

Łazienki na obu piętrach łączy wspólny mianownik: akcent koloru. Na poziomie pierwszym łazienka jest szaro-zielona z różowym akcentem. W górnej łazience dominuje bordo i terakota, widoczne w szafce umywalkowej i płytkach ściennych przy wannie.