Eleganckie wnętrze, wystawna kolacja, pięknie ubrani goście, a to wszystko dlatego, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym. Dobrem można się dzielić, jednocześnie samemu ciesząc się pięknym wieczorem. 20 maja, na 34. piętrze Olivia Star Top, odbył się XII Bal z Sercem, organizowany przez Fundację Hospicyjną. Zebrane środki, prawie 300 tys. zł, zostaną przeznaczone na wykończenie Centrum Opieki Wytchnieniowej, które będzie wsparciem dla osób nieuleczalnie chorych i ich bliskich.

34. piętro Olivia Star Top wypełniło prawie 200 gości, którzy zdecydowali się wesprzeć charytatywną inicjatywę, a jednocześnie dobrze się bawić. Organizatorem Balu z Sercem jest Fundacja Hospicyjna, która otacza opieką nieuleczalnie chore dzieci, dorosłych oraz ich rodziny. Każdy z bali organizowanych przez Fundację Hospicyjną jest tematycznie powiązany z wybranym krajem. W tym roku wybór padł na Mołdawię, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Mołdawii w Warszawie oraz pan Jacek Tymiński, konsul honorowy Republiki Mołdawii w Gdańsku. Chcąc przybliżyć zebranym gościom kulturę tego kraju, serwowano dania nawiązujące do kuchni mołdawskiej, a także pojawili się artyści w strojach ludowych.

- Cieszę się, że przy okazji charytatywnej działalności poznajemy różne miejsca i mam nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi, bo dużo jeszcze krajów jest do odwiedzenia. Na pewno bez darczyńców nie poradzilibyśmy sobie, więc bardzo nam miło, że zawsze jest tylu chętnych na nasz bal i otwartych na pomaganie osób. Zbieramy na wsparcie opiekunów osób chorych, którzy potrzebują odpoczynku, chwili wytchnienia. Nasze hasło, które promujemy od lat to: „Hospicjum to też życie”. Nie tylko to promujemy, nie tylko o tym mówimy, ale staramy się to hasło realizować w codziennym życiu. Opieka hospicyjna daje poczucie bezpieczeństwa, że w tym trudnym momencie nikt nie zostanie sam - mówi Anna Janowicz, prezeska Fundacji Hospicyjnej.

Oprócz wspaniałej zabawy, celem balu było zebranie środków na budowę i funkcjonowanie Centrum Opieki Wytchnieniowej. W trakcie balu zbierano fundusze na trzy sposoby: na aukcji cichej, na którą darczyńcy przekazali 50 fantów; biorąc udział w loterii, w której każdy wygrywał oraz licytując wyjątkowe przedmioty na aukcji głośnej. Pojawiło się na niej osiem bardzo ciekawych rzeczy: szkolenie AMG Driving Academy na Autodromie Jastrząb od Mercedes-Benz Witman, kolacja dla czterech osób z Grzegorzem Skawińskim i Waldemarem Tkaczykiem w restauracji TRUE, szkolenie na katamaranie z wicemistrzem świata Kubą Surowcem, spacer z przewodnikiem po Stoczni Remontowej, koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego, zwiedzanie winnicy Milestii Mici w Mołdawii oraz dwie butelki wina ze Złotej Kolekcji, a także zwiedzanie Parlamentu Europejskiego z Magdaleną Adamowicz oraz garnitur szyty na miarę w butiku Nie Tylko Dla Dżentelmenów. Łącznie w trakcie balu zebrano prawie 300 tys. zł.

Bal poprowadził aktor i wokalista - Maciej Miecznikowski. Oprawę muzyczną zapewniły dwa zespoły: Besarabia oraz zespół Riverboat Ramblers Swing Orchestra. Goście bawili się do późnych godzin nocnych z piękną panoramą Trójmiasta widzianą z 34. piętra budynku Olivia Star.