W najnowszej biblioteczce jak zwykle przegląd nowości z Trójmiastem w tle! Na początek trochę trudnej rodzinnej historii od Jarosława Kurskiego, by potem przejść do fenomenu literackiego dla młodzieży autorstwa Weroniki Anny Marczak! Z kolei dla tych, którzy są żądni silnych emocji przygotowaliśmy mroczny kryminał oraz nietuzinkowy romans… Miłej lektury!

Dziady i dybuki.

Opowieść dygresyjna

Autor:Jarosław Kurski

Wydawnictwo:Agora

To jedna z tych książek, którą czyta się dosłownie jednym tchem. To opowieść autobiograficzno-dygresyjna, którą autor napisał z potrzeby wytłumaczenia sobie historii własnej rodziny. Zwłaszcza w momencie, kiedy dowiedział się, że jego przodkowie byli Żydami. I dopiero wtedy rozpoczyna się śledztwo i szukanie prawdy. Historia rodziny Kurskiego nie była prosta, kilka pokoleń wstecz przyjęto chrześcijaństwo i próbowano się zasymilować, a całą prawdę o sobie starano się wyprzeć ze świadomości. Jedynie brat babci nie zgadzał się na takie wydarzenia i do końca swoich dni chciał pozostać sobą, przez co rodzina odcięła się od niego. Kurski tymczasem szuka śladów jego istnienia i odpowiedzi na dręczące go pytania. Mówi się, że to jedna z najdonośniejszych pozycji w polskiej literaturze ostatnich lat. Na pewno warto to sprawdzić.

Rodzina Monet. Królewna

Autor: Weronika Anna Marczak

Wydawnictwo:You & Ya

Fenomen wydawniczy ostatnich lat, który pokochały nastolatki, ale nie tylko. Wszystko zaczęło się od Wattpada, gdzie swoją przygodę rozpoczęła autorka. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że jej utwór będzie tak popularny, że ukaże się drukiem. Tym razem mamy odsłonę kolejnej części historii Rodziny Monet. Wszystko rozgrywa się w nowym domu, w którym mieszka Hailie, do którego została wysłana zaraz po śmierci matki. To tu poznała swoich pięciu przyrodnich braci, z którymi od teraz musi rywalizować. Jednak czas leci, a życie dalej mknie. Relacje się zmieniają, a dziewczyna powoli zostaje zaakceptowana przez nowe towarzystwo. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że za duża fortuna jak zawsze stoją też duże kłopoty…

Ćma

Autor:Piotr Górski

Wydawnictwo: HarperCollins

Kolejna część przygód komisarza Kruka, który rozwiązuje zagadki prosto z kryminalnego Gdańska. Co tym razem czeka na niego? Na policję zgłaszają się rodzice młodego chłopaka i zgłaszają jego zaginięcie, rozpoczynają się poszukiwania. Wszystko jednak wskazuje na to, że to była ucieczka z domu. Jednak uwagę policjantów i samego komisarza zwraca ojciec chłopaka, który zaczyna mówić o szczegółach zniknięcia, o których nie powinien wiedzieć. Twierdzi on, że jego syn został pobity i porwany, a teraz jest gdzieś przetrzymywany. Jednocześnie wskazuje na sprawców. Skąd to wszystko wie? To już trzeba się dowiedzieć z najnowszego tomu kryminału.

Ta chwila jest nasza

Autor: Agata Przybyłek

Wydawnictwo:Czwarta Strona

Teraz coś przyjemniejszego i romantycznego. Jeden dzień, dwa światy i trzy dni namiętności. Z czym to się wiąże? Z romansem! Julia musi wyjechać z miastem, bo znowu jej nie wyszło. Nie dostała pracy, a brak pracy to brak pieniędzy na utrzymanie. Musi wrócić więc na wieś do rodziców. W tym samym czasie Paweł świętuje kolejne sukcesy, które de facto go nie cieszą. Oboje spotkają się na gdańskiej plaży – ona patrzy na morze i wyciera łzy. On patrzy na nią, gdy ona płacze. Razem spędzają weekend. Jednak jak to się skończy? Czy wyjazd na wieś zakończy znajomość? O tym więcej w trakcie lektury!