Nowy miesiąc, nowa dawka przyjemności książkowych. W zestawieniu lutowej biblioteczki znalazły się propozycje, które zabiorą Was w prawdziwą wyprawę wewnątrz siebie. Jest coś o kobiecej mocy i zagłuszaniu własnych doświadczeń, trochę o szukaniu przyczyn przemijania oraz kilka wskazówek jak szukać przepisu na szczęście. Miłej lektury!

Stopy Aniołów. Opowieść o świcie kobiecej mocy

Autor: Karolina Ewa Barwicz
Wydawnictwo: HerTimePublishing

Główną bohaterką jest Ines – osierocona przez matkę i opuszczona w żałobie przez ojca. Teraz przez życie musi iść sama. Postanawia jednak wyjechać do Włoch. To tam w nadmorskim miasteczku nieopodal groty archanioła Michała rozpoczyna swoją duchową podróż. Ile uda jej się poznać o sobie? Na dodatek jakby rzeczywistość się sprzysięgła i wystawia kobietę na próby, kształtujące jej charakter. Dostaje spadek po ciotce, w wiosce panuje choroba, na która chorują tylko kobiety, poznaje intrygującego rzeźbiarza, a tajemnicza studnia prowadzi do nieoczekiwanych miejsc. Jak się okazuje, Ines pozna nie tylko siebie, ale także losy swojej rodziny…

Klubowe dziewczyny

Autor: Ewa Hansen
Wydawnictwo: Novae Res

Ta książka to zbiór opowiadań, ale nie byle jakich, ponieważ to historie trzech młodych kobiet: Marty, Janki oraz Wery. Co tydzień, w piątkowy wieczór spotykają się w modnym klubie na Mazowieckiej w Warszawie. To właśnie wtedy oddają się alkoholowemu szaleństwu i niezobowiązującemu seksowi. Czy takie życie może uleczyć zranioną duszę? Każda z dziewczyn ma własną historię, którą próbuje zagłuszyć i ukryć przed światem. Jednak zostają one wewnątrz nich do czasu aż poznają odpowiednich ludzi, dzięki którym mogą spojrzeć na życie z innej perspektywy…

Powinność istnienia

Autor: Janusz Limon
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Czy da się połączyć świat medycyny ze światem sztuki w rozważaniach na temat powinności istnienia? Zrobił to profesor i kierownik Katedry i Zakładu Biologii i Genetyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, członek PAN i PAU – Janusz Limon. Z zawodu genetyk kliniczny, z zamiłowania humanista – w swojej nowej książce przedstawił 816 myśli, wspomnień i fragmentów, które układają się w autobiograficzną opowieść o zgodzie i niezgodzie na przemijanie.

Cudowna kuracja. Jak stać się szczęśliwszym w 31 dni

Autor: Ragnhild Bang-Nes
Wydawnictwo: Smak Słowa

Kto z nas nie chciałby znaleźć krótkiego i łatwego sposobu na to, jak być szczęśliwym. Jedną z takich osób, które próbowały opracować na to idealną metodę jest autorka tej książki. Przez 16 lat zajmowała się doświadczeniami pozytywności i szczęścia w życiu człowieka, a teraz dzieli się wiedzą w postaci ćwiczeń i wskazówek oraz opowiada o swoich własnych doświadczeniach. Możemy Wam jedynie podpowiedzieć, że antidotum jest tylko jedno – trzymać się pozytywnych doświadczeń i pozbywać niepokojących myśli.