W dobie elektryfikacji gamy modelowej i downsizingu są nadal samochody, które swoim wyglądem i dźwiękiem budzą w nas, fanach motoryzacji, wiele emocji. Bez wątpienia takim autem jest kultowy już Ford Mustang.

Model, którego nikomu nie trzeba przedstawiać, jest nadal oferowany z wolnossącym V8 o pojemności 5 litrów! W obecnej generacji otrzymamy moc 450 KM (wersja GT) lub 460 KM w limitowanej wersji Mach1.

FordStore Euro-Car to dealer, który od prawie 30 lat widnieje na mapach trójmiejskiego rynku motoryzacyjnego. Warto dodać, że od momentu wprowadzenia na rynek europejski kultowego pony cara, dealer oferuje go swoim Klientom. Bramę dealera opuściły setki egzemplarzy tego modelu,. Ciekawostką było wprowadzenie limitowanej wersji Bullitt, która także była sprzedawana w Gdyni.

Obecnie dealer posiada w swojej ofercie wiele egzemplarzy Fordów Mustang GT i Mach1 dostępnych od ręki. Auta występują w różnych kolorach nadwozia oraz wersjach wyposażenia. Klienci mogą wybierać pomiędzy skrzynią manualną 6-biegową lub 10-biegowym automatem. Niezależnie od wyboru, samochód zapewnia satysfakcję i frajdę z jazdy.

Gdy oczekujesz więcej

Od standardowej wersji GT, wersja Mach1 różni się zmienioną aerodynamiką, podwyższoną mocą oraz poprawionym układem kierowniczym przeniesionym bezpośrednio z Shelby GT350 i GT500. Za niepowtarzalny dźwięk odpowiada zmieniony aktywny układ wydechowy z dwiema podwójnymi końcówkami po obu stronach o średnicy 4,5 cala. Osiągi i dynamikę jazdy podkręcają inne rozwiązania jak zmieniony przód z nowym dwuczęściowym grillem, nową dolną osłoną chłodnicy i splitterem oraz nowe boczne wloty powietrza.

Przedni splitter ukształtowano z myślą o zwiększaniu siły docisku i lepszej przyczepności przy dużych prędkościach. Specjalny, jednopłatowy tylny spojler dopasowano do właściwości elementów przedniej aerodynamiki. Wybór wersji z „manualem” zapewnia jeszcze więcej emocji, ponieważ do dyspozycji kierowcy oddano sportową przekładnię TREMEC.

To wszystko w służbie jak największej sprawności podczas jazdy sportowej na torze.

Każdy z Klientów, który pojawi się w gdyńskim salonie może skorzystać z darmowej jazdy testowej egzemplarzem w wersji Mach1 z automatyczną skrzynią biegów. Oczywiście test na drogach publicznych nie pozwoli ukazać pełni możliwości czystej mechaniki jaką oferuje silnik 5.0 V8, ale tego trzeba skosztować!