Wakacje w pełni, więc można delektować się wolnym czasem podczas urlopu. A jak wypoczynek – to i dobra książka. Mamy dla Was kilka letnich i lekkich propozycji na udany lipcowy relaks – coś z obyczajówki, coś z kryminału. Wszystko już tradycyjnie z trójmiejskim zacięciem!

Szansa od losu

Autor: Dorota Milli

Wydawnictwo: Filia

Kiedy umiera matka głównej bohaterki Oktawii, ta postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie. Zwłaszcza że nie było ono proste pod batem apodyktycznej rodzicielki. Pierwszym krokiem ku nowemu szczęściu jest sprzedaż starego domu – rodzinnego pensjonatu. Za zdobyte pieniądze kobieta kupuje stary dom, który owiany jest legendą przez miejscową ludność. Jednak Oktawia nie obawia się tajemnicy i przeprowadza się do Ustki. Jednak czym byłoby życie bez rozwiązywania zagadek? Nowa lokatorka chce dowiedzieć się, co skrywają mury jej nowego mieszkania. W tym samym czasie pojawia się tajemniczy mężczyzna…

Niewinni nie ponoszą kary

Autor: Monika Koszewska

Wydawnictwo: Razem Mierzymy Wyżej

Kolejny kryminał, którego akcja rozgrywa się pośród bogactwa i blichtru. Bohaterem jest trzydziestoczteroletni singiel – Marcin – który jest właścicielem dużej firmy Inwestycje Rozwojowe. Na rynku matrymonialnym jest wymarzonym kandydatem niejednej samotnej kobiety. Jednak te sprawy go nie interesują, na pierwszym planie jest dorabianie się fortuny. Jego metody nie zawsze są słuszne moralnie. Wielu ludzi zastanawia się, w jaki sposób młody człowiek prowadzi takie życie? Na to pytanie odpowiada książka, pisana zresztą w pierwszej osobie, dzięki czemu możemy poznać historię człowieka, który rozpoczynał swoje życie w domu dziecka…

Tropy (seria Dziewczyna z gór) Autor: Małgorzata Warda Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Nowy cykl powieściowy z kryminalną zagadką w tle od autorki, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Tym razem główną bohaterką jest jedenastoletnia Nadia, którą spotyka tragedia. Zostaje porwana przez tajemniczego mężczyznę, który wywozi ją na górskie pustkowia, między rozległymi lasami, gdzie nie ma dostępu do cywilizacji. Przez lata dziewczynka musiała sobie poradzić z nową sytuacją i nauczyć się nowego życia wśród dzikiej natury. Ten czas był także czasem, kiedy poznawała swojego porywacza. A odkrycie jego tajemnicy mogło wiele zmienić. Tymczasem po wielu latach w te rejony zapuszcza się przypadkowy kierowca, spotyka tajemniczą kobietę, która prosi o pomoc… Jak zakończy się to spotkanie? O tym przeczycie w drugim tomie!

Amulet

Autor: Beata Olejnik

Wydawnictwo: Novae Res

vMimo że Weronika miała dobre życie u boku rodziców, którzy zapewniali jej wszystkie niezbędne rzeczy, to dziewczyna czuje wewnętrzną pustkę. Próbuje jakoś z tym żyć, jednak nic nie pomaga wypełnić jej tej emocjonalnej przestrzeni. Do czasu aż spotyka Maksa. Chłopak fascynuje ją do tego stopnia, że dziewczyna się zakochuje. Tymczasem nowopoznana sympatia ma inne plany – wyjeżdża za ocean, a swojej lubej pozostawia tajemniczy amulet. Od tego czasu w domu Weroniki dzieją się dziwne rzeczy, dochodzi do niewytłumaczalnych zdarzeń. Dziewczyna próbuje powiązać fakty, jednak nie umie sobie sama z tym poradzić? Kim był Maks? Jakie siły drzemią w amulecie? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w najnowszej powieści.