Nowoczesne cukiernictwo przypomina swoimi wyrobami małe dzieła sztuki. Nie dość, że kuszą i nęcą zmysły, to na dodatek świetnie się prezentują! Jednym z miejsc, które serwuje takie desery jest KAISER Patisserie, która niedawno otworzyła swoje lokale w Gdańsku i Sopocie. Warto osobiście przekonać się o wyjątkowości słodkich smakołyków, zwłaszcza że wychodzą one spod rąk mistrzów Polski w przygotowywaniu Deseru 2022.

Miodownik w formie plastra miodu albo beza podwójnie pieczona z kremem waniliowym, dodatkiem białej czekolady i świeżymi owocami – takimi pysznościami kusi cukiernia KAISER Patisserie, która niedawno miała swoje otwarcie zarówno w Gdańsku, jak i Sopocie. Pierwszy lokal znajdziecie przy ulicy Długie Pobrzeże 13, drugi na Powstańców Warszawy 19. Miejscówki idealne na popołudniowe spotkanie ze znajomymi przy starannie dobranej kawie lub… herbacie! A ta jest również wyjątkowa, bo sprowadzana specjalnie z Paryża. To ekskluzywny gatunek Mariage Freres, która hodowana jest na zboczach góry Fudżi, a po zaparzeniu przyjmuje delikatny, błękitny odcień, przypominający iście letnie niebo.

Luksusowe cukiernie

Nowe lokale spod szyldu KAISER Patisserie kuszą swoim eleganckim wystrojem i sprawiają, że aż chce się wejść do cukierni i skosztować tutejszych wyrobów. W Trójmieście w pierwszej kolejności taką możliwość mieli specjalni goście zaproszeni na oficjalne otwarcie sopockiego lokalu. Wydarzenie trwało dwa dni.

Pierwszego dnia goście mogli skosztować szerokiej gamy najwyższej klasy słodkości, słuchając nastrojowej muzyki na żywo. To właśnie już tego dnia, na specjalne zaproszenie, w lokalu pojawił się kwartet smyczkowy filharmonii berlińskiej. Dodatkowo odbył się poczęstunek, przemówienie właściciela Sławomira Gojdź i uroczyste przecięcie wstęgi. Wszystko to odbyło się we wspaniałej atmosferze, której wagę podkreślał czerwony dywan prowadzący do wejścia lokalu oraz aranżacja otoczenia.

Drugi dzień zachował uroczysty charakter dnia poprzedniego, jednak zagościła bardziej nieformalna atmosfera. Różnicę było widać również z repertuarze występów na żywo, które przybrały niecodzienne formy - muzyka grana na skrzypcach została wkomponowana w rytmiczne podkłady muzyki nowoczesnej. Na gości czekały również inne niespodzianki. Do każdego zamówienia gratisowo dodawane były lody, została zorganizowana loteria, w której główną nagrodą stały się vouchery KAISER Patisserie, a oprócz tego lady zastawiono nową dostawą wypieków, deserów, makaroników i pralin. Impreza upływała w miłej atmosferze, zarówno w zjawiskowo zaprojektowanym ogródku letnim, jak i wnętrzu lokalu. Gościom podawano do spróbowania monoporcje oraz szampana, który podbijał smak wykwintnych ciast.

Należy mieć na uwadze, że w momencie celebracji wielkiego otwarcia punktu w Sopocie swoją działalność zaczął również lokal w Gdańsku, który zachwyca niepowtarzalnym klimatem, łącząc wspólne cechy luksusowego wystroju KAISER Patisserie z charakterystycznym stylem architektonicznym gdańskiego Długiego Pobrzeża. Zacumowany tuż obok kultowy statek Czarna Perła dodatkowo wzmacnia poczucie wyjątkowości tego miejsca. Już niedługo również mieszkańcy Gdyni i Warszawy będą mieli możliwość spróbowania wyrobów KAISER Patisserie, bo jak zapowiada właściciel, wkrótce nastąpią kolejne otwarcia lokali z mistrzowskimi deserami. Nie ma jednak wątpliwości, że ich umiejscowienie na mapach dwóch kolejnych miast będzie nieprzypadkowe.

Zwycięska drużyna

Za wszystkie przysmaki w KAISER Patisserie odpowiada jeden zespół, który zna się już od kilku lat. Jego fundamentem są Dawid Makurat, Oleksander Khrystiuk, Sławomir Gordon, Patryk Szczepański, Yaroslav Semkiv i Magdalena Adamska. Razem starają się tworzyć małe dzieła sztuki, które cieszą nie tylko podniebienia klientów, ale również ich oczy estetyką wykonania. To perfekcjoniści z niesamowitym talentem i zmysłem kulinarnym. Do każdego zadania podchodzą z pełnym zaangażowaniem – co obfituje m.in. zwycięskimi konkursami.

Ostatnim z nich jest zdobycie tytułu mistrzów Polski w przygotowywaniu Deseru 2022. Magdalena Adamska oraz Kamil Szulc zaprezentowali na tym wydarzeniu dwa desery, które bazowały na smakach czekolady, gryki i wiśni oraz pigwy i gruszki z wykończeniem migdałowym.

Dlatego z czystym sumieniem i bez obaw o kalorie, warto odwiedzić to miejsce i spróbować wykwintnych smaków spod rąk mistrzów. Do wyboru są ciastka, makaroniki i praliny, torty, lody oraz różnego rodzaju wypieki na słodko i słono.