Triumph to legenda jednośladów. Pierwszy motocykl tej marki trafił do sprzedaży w kwietniu 1902 roku i od tamtego czasu wspaniała historia tego producenta trwa w najlepsze. Jej przedstawicielstwo od kilku lat istnieje także w Trójmieście, a od niedawna funkcjonuje w nowej lokalizacji przy alei Grunwaldzkiej 223 w Gdańsku.

Od maja 2020 roku opiekę nad trójmiejskim salonem Triumph piastuje firma Almot, która jest wyłącznym dystrybutorem marki Triumph w Polsce i w krajach bałtyckich. Od stycznia tego roku przedstawicielstwo znajduje się w nowej lokalizacji przy alei Grunwaldzkiej 223 w Gdańsku i aktualnie jest nie tylko największym salonem w Polsce, ale także w tej części Europy!

- Ekspozycja salonu to ponad 650m2 powierzchni podzielonej na dwa poziomy. Salon zaspokoi potrzeby wszystkich motocyklistów, którzy poszukują wyjątkowego motocykla, nowej odzieży, akcesoriów czy pełnej obsługi serwisowej – informuje Adam Plaskota, kierownik salonu Triumph w Gdańsku. - Do dyspozycji klientów są motocykle demonstracyjne z aktualnej gamy modelowej oraz strefa przeznaczona do swobodnej konwersacji przy kawie lub herbacie. Co więcej, w sezonie letnim organizowane będą cykliczne spotkania, które zrzeszają pasjonatów motocykli różnych marek. Klienci odwiedzający nasz salon to wyjątkowi ludzie. Pełni pasji i dobrego, motoryzacyjnego gustu. Zależy nam na stworzeniu miejsca, do którego chce się wracać – dodaje.

W tym roku Triumph obchodzi 120-lecie istnienia. Dziś marka ta jest prawdopodobnie najbardziej znanym brytyjskim producentem motocykli na świecie. W ciągu ostatnich trzech dekad firma zbudowała i sprzedała więcej motocykli niż kiedykolwiek w swojej historii. Międzynarodowa sieć sprzedaży liczy ponad 700 dealerów w 57 krajach, z czego sieć salonów w Polsce obejmuje sześć największych miast i wciąż się rozrasta.

Motocykle Triumph słyną z wyjątkowego designu i jakości wykończenia. Nie bez powodu zostały wybrane przez takie osobistości jak: Bob Dylan, Marlon Brando, Elvis Presley, James Dean czy Steve McQueen. Warto zwrócić uwagę też na dwa modele ze specjalnych, limitowanych edycji Jamesa Bonda opartych na modelu Tiger 900 Rally Pro i Scrambler 1200 XE. Właśnie te Triumphy były gwiazdami ostatniej części Bonda „No Time To Die”.

Aktualna gama modeli jest bardzo rozbudowana - zaczynając od motocykli klasycznych, które są wizytówką marki, poprzez miejskie, bardzo zwinne „nakedy”, po bardzo popularne w ostatnim czasie motocykle klasy Adventure. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie w zależności od stopnia doświadczenia.

- Pracujemy w Triumphie, bo każdy z nas identyfikuje się z tą marką. Niezwykła historia, design i jakość to filary, które tworzą środowisko ludzi pełnych pasji do tych wyjątkowych maszyn – podsumowuje Adam Plaskota.

Salon otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00 oraz w soboty od 10:00 do 14:00.