Żeglarski Puchar Trójmiasta wraca na wody Zatoki Gdańskiej

Po dwóch latach przerwy Żeglarski Puchar Trójmiasta wraca na wodę. Ta jedna z najbardziej popularnych imprez żeglarskich polskiego wybrzeża odbędzie się 13-15 maja i ponownie zagości w największych marinach aglomeracji trójmiejskiej. Zmianie ulega nie tylko termin regat, ale również organizator wykonawczy, którym od sezonu 2022 został Yacht Club Sopot. W najlepszych sezonach regaty gromadziły na starcie prawie setkę jachtów i ponad pięciuset żeglarzy i taki też cel przyświeca nowym organizatorom, którzy zdają sobie jednak sprawę, że po dwuletniej przerwie nie będzie to łatwe do wykonania.

Regaty rozpoczną się w Gdańsku, gdzie uczestnicy będą mogli skorzystać choćby z infrastruktury jednego z partnerów imprezy, czyli Hotelu Hilton. W piątek odbędą się wyścigi próbne i treningi, a główne regaty rozpoczną się w sobotę w okolicach gdańskiego Brzeźna. W sobotę dzień skończy się w Sopocie, gdzie odbędzie się wieczorna impreza dla wszystkich uczestników. Niedziela to wyścigi na trasie między Sopotem, a Gdynią, gdzie odbędzie się zakończenie regat i nagrodzenie zwycięzców. Nowością w tegorocznej edycji będą regaty morskich klas monotypowych RS21 oraz Micro. Zawody te odbędą się w formacie stacjonarnym z wyścigami tylko przy sopockim molo i będą zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski tych klas.

- Bardzo się cieszę, że po okresie pandemii Żeglarski Puchar Trójmiasta wraca do kalendarza najważniejszych regat w Polsce – mówi Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego. - Jestem przekonany, że będzie to udany powrót.

Data: 13-15.05

Miejsce: Zatoka Gdańska