Pierwsze zimowe przymrozki już się pojawiają, więc w grudniu postaramy się trochę rozgrzać Was nowościami czytelniczymi. Na początek dwie ciepłe opowieści z Gdańskiem w tle, a na zakończenie kryminały, które nikogo nie pozostawią obojętnym!

Dziewczynka z ciasteczkami

Autor: Ewa Formella

Wydawnictwo: Filia

Zosia to dziewczynka, która mieszka wraz ze swoją matką w jednej ze starych gdańskich kamienic. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że bardzo często odwiedzą swoją sąsiadkę – Panią Krysię. Między bohaterkami pojawia się wyjątkowa relacja, taka sama jak między wnuczką a babcią. Podczas spędzania wspólnie czasu zajmują się różnymi rzeczami – głównie jednak pieką ciasteczka, a Pani Krysia opowiada stare historie wojenne, których była główną uczestniczką. Dla Zosi to wspaniały czas, kiedy dawny Gdańsk zaczyna ożywać na nowo…

 

Miłość w płatkach śniegu

Autor: Dorota Milli

Wydawnictwo: Filia

Świąteczno-zimowa komedia obyczajowa w przepięknej scenerii urokliwego Gdańska! Dwóch dawnych przyjaciół – Albert i Wacław – spotykają się ponownie po wielu latach. Każde z nich założyło własne rodziny i posiadają dzieci. Jednak już te dorosłe dzieci nie myślą o tym, żeby brać śluby i dać wnuki swoim rodzicom. A to bardzo nie podoba się ich ojcom. I właśnie wtedy Albert i Wacław wpadają przy kieliszku wina na niecny plan zeswatania własnych dzieci. Co z tego wyjdzie? Przekonajcie się sami! 

Szelest

Autor: Małgorzata Oliwia Sobczak

Wydawnictwo: W.A.B.

Alicja Grabska to dziennikarka, która pracuje w lokalnym portalu, jednak nie jest to już jej praca marzeń. W ramach zleceń dostała do przetestowania nową aplikację, mająca za zadanie pokazywać dziwne i zagadkowe miejsca w Trójmieście. W ten sposób kobieta trafia w sopockim lesie na ciało zamordowanej młodej dziewczyny. Poszlaki nigdzie nie prowadzą, a na miejscu znaleziono jedynie kartę pamięci z tajemniczym filmikiem. Morderstw pojawia się coraz więcej, a sprawa zaczyna łączyć się z inną sprawą, prowadzoną przez Oskara Korde. Coraz częściej sprawy zaczynają również dotykać przeszłości dziennikarki…

 

Mord

Autor: Max Czornyj

Wydawnictwo: Filia

Kolejna, bo już trzecia część cyklu z komisarzem Lizą Langer i profilerem Orestem Rembertem. Tym razem akcja rozpoczyna się na przedmieściach Gdańska, gdzie w domku kempingowym zostaje zamordowany mężczyzna, a kobieta w ciąży, pomimo poddaniu jej przez mordercę torturom, zbiega z miejsca zdarzenia. Na miejscu zbrodni pozostaje tylko dziecięca zabawka, a w niej ukryta od zbrodniarza wiadomość. Jest ona bardzo podobna do tych tekstów o końcu świata, które zostawia w sieci znany mediom prorok Profet. Czy za zabójstwem stoi ta sama osoba?