Konferencje z widokiem

na las, jezioro i morze…

 

Wybór sali konferencyjnej z pozoru wydaje się prosty, jednak przy podejmowaniu decyzji trzeba brać pod uwagę wiele kwestii. Jak znaleźć dobrą salę, która oprócz zapewnienia miejsca pod szkolenie lub konferencję – zajmie się również kompleksową obsługą wydarzenia? Prestiż sprawdza i poleca kilka takich miejsc, do których warto zwrócić się w sprawie sal konferencyjnych.

Konferencja to dość popularna forma spotkania, organizowanego przez pracodawcę. W jej czasie można omówić bieżące sprawy przedsiębiorstwa, przeszkolić pracowników lub przedyskutować inne ważne kwestie. Jednak zanim do takiego spotkania dojdzie, przed organizatorem stoi najtrudniejsza czynność – wybór sali konferencyjnej. A o dobrą przestrzeń do takiego wydarzenia nie jest łatwo! Tym bardziej, że należy sprawdzić szereg cech danego miejsca. Czym należy kierować się przy wyborze?

Najważniejszą kwestią jest budżet i to od niego należy rozpocząć poszukiwanie sali konferencyjnej. To, ile możemy przeznaczyć na takie spotkanie, determinuje na jaką salę możemy sobie pozwolić, ale też pozwala na konkretne decyzje, jeśli chodzi o inne aspekty wynajmowanej przestrzeni. Jednym z nich jest lokalizacja. Musimy sprawdzić, gdzie znajduje się wybrane przez nas miejsce. Jest to dość istotna kwestia – nie wszyscy pracownicy mogą sobie pozwolić na dłuższe wyjazdy na drugi koniec Polski albo bardziej pragmatycznie - czas dojazdu lepiej przeznaczyć na spotkanie w sali, które jest bliżej miejsca zamieszkania wszystkich pracowników. Oprócz tego warto sprawdzić okolicę, jak się prezentuje – estetyka miejsca jest bardzo ważna, wpływa na atmosferę spotkania. Tak samo jak prezentacja samego miejsca – luksusy nie są wymagane, ale lepiej przeprowadzić szkolenie i konferencję w miejscu, które po prostu dobrze wygląda, dobrze się prezentuje, jest czyste, schludne i może wydawać się to błahe… ale ładnie pachnie. 

A jeśli już jesteśmy przy sali, to warto sprawdzić i dopytać właściciela miejsca, jakie posiada wyposażenie i co oferuje swoim klientom. Ile jest miejsc, czy jest nagłośnienie i dobre oświetlenie oraz czy jest możliwość przeprowadzenia prezentacji multimedialnej. To chyba najważniejsze ogólne kwestie. Z dodatkowych, ale równie mile widzianych, jest z pewnością opcja noclegu w miejscu spotkania, catering dla pracowników lub inne formy uatrakcyjniania spędzania wspólnego czasu, jeśli jest on kilkudniowy. 

Przygotowaliśmy dla Was krótką listę miejsc, które według nas są idealne na zorganizowanie konferencji lub przeprowadzenie szkolenia. Wszystkie zapewniają kompleksową obsługę oraz mają charakter reprezentatywny. W takich miejscach zarówno pracodawca, jak i pracownicy będą zadowoleni ze spędzonego czasu. 

Klekotki Conference&Spa

W tym miejscu można przeprowadzić konferencję lub szkolenie – a po zakończonych wydarzeniach – wyjść na łono natury, tym bardziej że w okolicy rozpościera się piękny mazurski widok na rzekę Wąską i na jezioro. Do dyspozycji Klekotki posiada aż 7 sal konferencyjnych, największa z nich pomieści 120 osób, najmniejsza 15. Każda z nich wyposażona jest w nowoczesną infrastrukturę – nagłośnienie, oświetlenie czy komputery. Jednocześnie właściciele zapewniają również miejsca noclegowe, SPA oraz posiłki wykonane w nurcie slow food z lokalnych produktów. Dodatkową atrakcją dla przebywających mogą być różne formy integracji, m.in. miejsce do uprawiania sportów, Wirtualna Rzeczywistość, spływy kajakowe, miejsca dla wędkarzy, warsztaty czy ogniska.

Pałac Mortęgi

Pałac Mortęgi to iście prawdziwy pałac królewski. Tutaj z pewnością można zaspokoić estetyczne wymagania pracowników, a i szkolenie czy konferencja będzie przebiegała w miłej atmosferze. Lokalizacja tego miejsca jest równie wyjątkowa – dookoła rozpościera się park krajobrazowy ze starymi modrzewiami oraz jezioro, nad którym można odpocząć w przerwie od szkolenia. Atrakcją jest również powozownia, sala sportowa, stajnie, ujeżdżalnia oraz owczarnia. Pałac posiada wybór 8 sal, które pozwalają przyjąć od 10 do 200 osób, w zależności od potrzeb i wymagań wystroju wnętrza. Dostępna jest mnogość konfiguracji układu oraz zapewnienia zaplecza technologicznego. Wszystko dostosowane do klienta, również możliwość pełnego wyżywienia według potrzeb. Dodatkowo jest SPA z basenem posiadające luksusową strefę Wellness, a dla wydarzeń organizowanych na przestrzeni kilku dni – zapewniany jest nocleg.

 

Hotel Grand Lubicz

Hotel Grand Lubicz posiada nowoczesne centrum konferencyjno-kongresowe. Posiada 7 sal konferencycjnych, z czego 5 z nich może połączyć się w jedną, wielką salę konferencyjną. Wśród oferowanych pomieszczeń największa sala pomieści 460 osób, a najmniejsza 35. Wszystkie wyposażone są w nowoczesną technologię, w tym projektory, flipcharty, systemy nagłośnienia czy klimatyzację. Różnią się jedynie układem miejsc oraz przeznaczeniem na wydarzenia. Oprócz tego właściciel zapewnia również pokoje hotelowe z pełnym wyposażeniem, ofertę bogatego menu, SPA oraz możliwości skorzystania z Medical Resort, czyli części uzdrowiskowej Hotelu. Z dodatkowych atrakcji warto wspomnieć o aquaparku, night clubie czy dla bardziej aktywnych – możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu podczas przejażdżki rowerowej czy gry w gry zespołowe. 

Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront

W tym przypadku do dyspozycji pozostaje aż 9 klimatyzowanych i dobrze wyposażonych sal konferencyjnych. Mogą one zostać dostosowane według potrzeb klienta w przedmioty i technologie, które wymaga przygotowywane spotkanie. Największa z sal konferencyjnych  pomieści nawet 500 osób i posiada panoramiczny widok na zatokę Gdańską, z kolei do innej przynależy taras widokowy, który z pewnością jest także atrakcją dla gości. Przewidziano także foyer, które może posłużyć jako przestrzeń wystawiennicza, targowa, czy do organizacji przerwy kawowej. Do dyspozycji pozostaje też całe zaplecze usługowe – czyli wykwalifikowany personel, który zajmie się obsługą konferencji czy szkolenia. Oprócz tego jest możliwość zorganizowania pysznego jedzenia, serwowanego przez szefów kuchni według kilku możliwych do wyboru menu. Do dodatkowych atrakcji należy z pewnością możliwość wynajęcia pokoi hotelowych czy spędzenia czasu na jednej z gdyńskich plaż z widokiem na Zatokę Gdańską.