Na obrzeżach Gdyni w ustronnej lokalizacji, zdala od zgiełku miasta, powstał dom wypełniony słońcem. We wnętrzach nie brakuje przestrzeni, zróżnicowanych faktur i nonszalanckiej zabawy geometrią czy kolorami! Jednak całość utrzymana jest w duchu nowoczesnej elegancji.

Dom ma powierzchnię 190 metrów kwadratowych. Właścicielom, zmęczonym rytmem miasta, zależało na stworzeniu eleganckiego, ale zarazem bezpretensjonalnego wnętrza, którego aura sprzyjać będzie życiu rodzinnemu i spotkaniom z przyjaciółmi. Architekci postawili tu na nowoczesną elegancję, a jednocześnie odrobinę nonszalancji. 

PRZEMYŚLANA FUNKCJONALNOŚĆ

Schemat domu jest ramą funkcjonowania i powinien całkowicie być podporządkowany trybowi życia i codziennym aktywnościom domowników. Tak jest i w tym przypadku. Układ parteru ma stosunkowo otwarty charakter, wykorzystujący częściowe przepierzenia pomiędzy strefami funkcjonalnymi. Wszystko zaczyna się od przeszklenia w stalowej, malowanej proszkowo ramie, które oddziela wiatrołap od korytarza. Sposób użytkowania wnętrza dodatkowo komunikuje też układ płytek podłogowych oraz zastosowanie dekoracyjnych listew, które wyznaczają co istotniejsze osie. Również zastosowany gres wnosi do projektu dodatkowy walor funkcjonalny, pozwalając na utrzymanie często używanej posadzki w czystości.

WSPÓLNA PRZESTRZEŃ

Jak przystało na dom rodzinny, głównym bohaterem projektu jest miejsce na wspólne spędzanie czasu. Dlatego też w salonie stanęła duża i komfortowa sofa, a w strefie jadalnianej stół zachęcający do spotkań w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Całości dopełniają duże okna, które są ważną częścią pomieszczenia i zapewniają dużą ilość światła słonecznego. Tuż za rogiem skrywa się przestronna kuchnia, w której kontynuowane są zestawienia materiałów zastosowane w salonie. Kompozycję dopełniają gałki marki Little Form Studio, które stały się swoistą biżuterią dla tego stonowanego pomieszczenia.

Estetyka wnętrza domu utrzymana została w duchu nowoczesnej elegancji. W części dziennej fornirowane meble o orzechowym wybarwieniu tworzą spójną całość z dominującą w realizacji szarością oraz detalami wykończeniowymi w kolorze złota. Łagodna w wyrazie paleta barw stanowi tło dla zróżnicowanych faktur zastosowanych materiałów: gresu imitującego tkaninę, połyskującego szkła i mebli o subtelnej, satynowej powierzchni.

INTENSYWNA PRYWATA

Zupełnie inaczej wygląda prywatna część domu, w której paleta barw nabiera intensywności. Główna sypialnia skąpana jest w odcieniach niebieskiego, którym wtóruje czysta biel i kontrastujące z nimi żółte dodatki. Pomieszczenie połączone zostało z garderobą, pralnią i łazienką, do których prowadzą drzwi w stalowej ramie wypełnione przydymionym, ciemnym szkłem. Pokój dziecięcy utrzymany został w pastelowych barwach, a uniwersalnym elementom wyposażenia charakter nadają starannie dobrane detale. Przy suficie zawisły oprawy oświetleniowe w kształcie balonów, które wraz ze wzorem tapety nadają pomieszczeniu dziecięcej lekkości. Meble celowo wybrano z oferty sklepowej, by w przyszłości ułatwić adaptację pokoju do potrzeb dorastającej córki.

Najwięcej kreatywności architekci uwolnili jednak w łazience. Geometria to jeden z popularniejszych akcentów obecnych w łazience nowoczesnej. Trójkąty, koła, kwadraty to najmodniejsze kształty, które tutaj zostały wykorzystane w bardzo nietuzinkowy sposób. Ta łazienka to zabawa geometrią na najwyższym poziomie. Na podłodze i ścianie ułożono mozaikę, nad którą króluje lustro w czarnej ramie, tworzącej połączenie mniejszych i większych prostokątów i trapezu. Ta sama rama, wychodzi na ścianę obok, na której położona jest stonowana tapeta z mocnym akcentem florystycznym, co wzmaga efekt przestrzeni oraz dynamiki. Pomieszczenie uzupełniają drewniane akcenty w zabudowie wanny i umywalki.