Podczas Sopot Wave uroczyście zainaugurowano Biznes Ligę Żeglarską. Poznaliśmy zespoły, które będą zmagać się przez cały sezon w regatach wokół sopockiego mola. a

To już trzeci sezon rozgrywek Biznes Ligi Żeglarskiej, w której pomorskie firmy walczą o tytuł mistrza. Amatorskie ekipy ścigają się przez cały sezon wokół sopockiego mola. Każdy zespół ma do dyspozycji zwinny jacht regatowy Delphia 24 One Design, a każdy uczestnik pod okiem zawodowej kadry żeglarskiej, może nauczyć się strategii walki z przeciwnikiem, trymowania żagli oraz technik prowadzenia jachtu. Nad całością czuwają specjaliści z GSC Yachting, organizatora ligii oraz komisja sędziowska. 

Podczas wieczornej imprezy Sopot Wave poznaliśmy 12 drużyn  podzielonych na dwie grupy, które już następnego dnia rozoczęły zmagania na wodzie. Siła wiatru (6 węzłów) nie była zachwycająca i wymagała od załóg bardzo dużego skupienia i cierpliwości. 

W pierwszej grupie zwycięstwo odniosła drużyna Olivia Business Centre , która startuje już drugi sezon. Tuż za nią uplasował się Erplast, a na najniższym stopniu podium stanęła Atena. 

Wyniki BLŻ 2019 – Runda I – Grupa I

1. Olivia Business Centre – 7 pkt.

2. Erplast – 9 pkt.

3. Atena – 11 pkt.

4. Epam – 19 pkt.

5. Eurocast – 24 pkt.

6. SimplyCar – 29 pkt

W drugiej grupie mocno rozkręciła się debiutująca w BLŻ załoga Apteki Gemini. Zespół ten ukończył całe regaty na trzecim miejscu.  Bud – Invest, dla którego jest to również pierwsza edycja ligi, ostatecznie ukończył regaty na drugim miejscu, a pierwszym liderem został team Sosnowski. Tuż za podium znalazła się załoga W Ślizgu!, która nie ukrywała zawodu z miejsca czwartego. Na piątym regaty ukończyli debiutanci z firmy StoGda Ship Design and Engineering.

Wyniki BLŻ 2019 – Runda I – Grupa II

1. Sosnowski – 7 pkt.

2. Bud-Invest – 10 pkt.

3. Apteki Gemini – 11 pkt.

4. W Ślizgu! – 12 pkt.

5. Sto-Gda – 20 pkt.

6. Przyjaciele GSC – DNC